TOKAT BELEDİYESİNDEN PERSONELİNE “ETKİLİ İLETİŞİM VE İNSAN İLİŞKİLERİ” SEMİNERİ

29.11.2017 Haberler

Tokat Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Belediye personeline yönelik “Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri” konulu eğitim semineri düzenlendi.

Yıl içinde sürekli düzenlenen eğitim seminerleri ile kendini geliştiren belediye personeli, vatandaşa daha iyi hizmet sunabilmek için her fırsatta eğitim programlarına katılıyor.

Tokat Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim seminerlerinde sırayı Prof. Dr. Ertuğrul Yaman’ın verdiği “Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri” konusu aldı. İki oturum halinde gerçekleşen ve tüm memur, işçi ve taşeron personelin katıldığı seminerde kamusal ve sosyal hayatta etkili iletişimin kuralları anlatıldı.

Kültür Sarayı Adnan Menderes Konferans Salonunda semineri sunan Prof. Dr. Ertuğrul Yaman; “İletişim nedir, neden önemlidir, algılarımız, iletişimi etkileyen olumsuz durumlar, dinleme, iletişimde kişilik tipleri ve beden dili” gibi konuları ele aldı.


Tokat Belediyesi personellerinin Belediyenin vizyonuna yakışır olmasının büyük önem taşıdığını söyleyen Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “ Hepimiz belediyede farklı görevlerde çalışıyoruz. Bu işleyişte görevimizi hakkıyla, layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda çocuklarımıza iyi bir anne- baba olmaya ve anne babalarımıza iyi bir evlat olmaya çalışıyoruz. Hepimizin birçok görevi, birçok mükellefiyetleri var. Anne olmak, baba olmak, memur olmak, işçi olmak gibi.  Peygamber Efendimizin, ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır’ sözünden yola çıktığımızda hangi işi yaparsak yapalım hedefimiz insanlara faydalı olmaktır. İki günü eşit olan ziyandadır. Bugün dünden daha iyi olmalı ki yaptığımız işin faydasını yaşayalım. İşte bu noktada biz de belediyede bunu aksettirmeye çalıştık. Herkesin Belediyeden hizmet anlamında beklentileri var. İnsanlar Bizlerden hizmet alırken bizleri ziyaret ediyor. Taleplerini dinliyor, yapılıp yapılamayacağına dair bilgilendirmemizi güzel bir şekilde ifade ediyoruz. İnsanların yanımızdan memnun ayrılmalarını sağlıyoruz. Derdimiz şehrimiz insanlarının daha mutlu, daha huzurlu yaşayabilmelerini sağlamak. Hep birlikte en iyiyi en güzeli yapmanın gayreti içerisinde olalım. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşma sonrasında Başkan Eroğlu, konuşmacı Prof. Ertuğrul Yaman ve Tokat Belediyesinde ayın personeli seçilenlere hediyelerini takdim etti.