YERALTI ÇARŞISINI TEKRAR CAZİBE NOKTASI HALİNE GETİRMEK İÇİN GİRİŞİMLER BAŞLADI

22.11.2017 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yeraltı çarşısının tekrar cazibe merkezi haline getirilmesi için çalışmalar yapılacağını belirtti. 

Eroğlu, çarşının modernize edilip fizibilitesinin yapılarak tarihi bir görünüme kavuşturulması hususunda da çalışmalar yapılacağını bildirdi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Yeraltı çarşısının iyileştirilip tekrar cazibe noktası haline gelmesine katkı sağlamak, bu konuda esnafının fikirlerini almak için Yeraltı Çarşısı esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Çarşının modernize edilip fizibilitesinin yapılarak tarihi bir görünüme kavuşturulması hususunda çalışmalar yapılacağını belirten Eroğlu, boş olan dükkânların da doldurularak Tokat’ın yöresel ürünlerinin satıldığı bir çarşı haline getirileceğini söyledi.

ÇARŞI ESNAFLARIN KOMİTE OLUŞTURDU

Yeraltı Çarşısı ile ilgili gerçekleştirilecek çalışmalar konusunda istişarede bulunmak için çarşı esnaflarından komite oluşturuldu. Ayhan Uçar, Ahmet Atılgan, Soner Tatlı ve Süleyman Üzümcü’den oluşan komite geçtiğimiz günlerde Eroğlu ile ilgili istişarelerini hızlandırıp yeraltı çarşısının tekrar Tokat'a kazandırılması için girişimi başlattı. Komite, bundan sonra çarşı ile ilgili çalışmalar konusunda Belediye Başkanı Eroğlu ile bizzat istişare edecek. 

Yeraltı çarşısı esnafı ise yapılan girişimi olumlu değerlendirdiklerini dile getirerek, Başkan Eroğlu'na kendilerini unutmadığı için teşekkürlerini iletti.

Yeraltı çarşısı esnaflarından Süleyman üzümcü, “Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun çarşıya olan bu sıcaklığı bizleri mutlu etti. İnşallah bu çarşının hak ettiği ilgiyi bulması için belediyenin destekleriyle ayağa kalkacağını umut ediyoruz” dedi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun çarşı esnafı ile bir araya gelmesinin olumlu bir girişim olduğunu belirterek, “Belediye başkanımız çok soğuk yaklaşmadı. Hastanın teşhisini koyalım ona göre bir fikir yürütelim diye bizlerle bir araya geldi. Karşılıklı istişare yaptık. Bu hafta içinde de randevu aldık. 3-4 kişi Başkan beyin yanına giderek konuşacağız. Olumlu bir buluşma oldu. Bizimle istişareli bir şekilde yapım aşamaları olacak.” ifadelerini kullandı.

Başkan Eroğlu'nun çarşı ile ilgili olumlu tespitler yaptığını ifade eden Ahmet Uçar ise, şunları kaydetti:

"Başkanımız çok olumlu. Çarşı ile ilgili görüşleri, düşünceleri çok güzel. Çarşının problemleriyle ilgili yaptığı tespitler çok doğru tespitler. Sorunun giderilmesi ile ilgili yaptığı tespitlere göre çözüm önerilerimizi de dikkate aldı. 'Birkaç gün içerisinde tekrar görüşelim' dedi. Çarşının sorunları belirli, perakende sektöründeki gelişmeler, çarşı merkezinin kayması, çarşının fiziki imkânlarının iyileştirilememesi, modernize edilememesi, çarşıdaki ticaretin akamete uğramasıyla ilgili tespitlerdi. Bunları Başkanımız kendisi de sıraladı. Her türlü desteğe yardıma açık olduğunu söyledi. Çok olumlu bir görüşme oldu. Çarşının iyileştirilmesiyle ilgili kendisinin de düşüncesi var. Tekrardan görüşeceğiz. Başkanımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz."