TOKAT, AVRUPA ŞAMPİYONUNU BAĞRINA BASTI

07.11.2017 Haberler

Güney Kıbrıs'ta yapılan Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası'nda Milli Takım kadrosunda yer alan Tokatlı milli sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli, Gençler +78 Kiloda Avrupa Şampiyonu olarak Tokat’ta karşılandı.

Tokat’ın gururu şampiyon sporcu Emre Kutalmış Ateşli Tokat’a dönüşünde, Sivas giriş yolunda araç konvoyu ile karşılandı. Tokat Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile milli sporcumuzu karşılamak üzere gelen Tokatlılar kendisine çiçek takdim etti ve araç konvoyu ile Cumhuriyet Meydanı’na kadar getirdi.

Cumhuriyet Meydanında Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen programda konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “Güney Kıbrıs’ta yapılan Avrupa Şampiyonasında Taekwondo’da altın madalya kazanarak bizim göğsümüzü kabartan altın çocuklarımızdan biri Emre Kutalmış Ateş’i karşıladık.

Bizi bu duygulara gark ettiği, böylesine bir sevinç yaşattığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Başta onu büyüten ailesi, yetiştiren hocamız Turan Güldür, Gençlik Spor Müdürlüğümüz ve Belediye Plevnespor Kulübümüze teşekkür ediyor, hep beraberce bu haklı mutluluğu yaşıyoruz. Daha 16 yaşında olan sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli’ye Allah sağlık, sıhhat versin, nazarlardan korusun. Gelecek günlerde, yıllarda çok büyük başarılara imza atacağını şimdiden görüyoruz. Bahtı ve geleceği açık olsun.

Sonuçta spor evrenseldir. Sporun dili tüm dünyanın dilidir. Spordaki bu başarı da hem Türkiye’ye hem bu şehre hem de bu başarıyı kazanan sporcumuza da büyük katkılar sağlar. Emre Kutalmış Ateşli kendisine başarı elde etmekle beraber bunun dışında bu başarıyı Tokat’a, Türkiye’ye ve Türk sporcularına getirdi. O bu başarıyı elde ettiğinde rengini şehitlerimizin kanından alan, hilali bağımsızlığımızın sembolü, yıldızı şehitlerimizin timsali olan Ay Yıldızlı bayrak göndere çekilerek, İstiklal Marşımız okunduğunda tüm dünyaya, Avrupa’ya biz bunu gösterdiğimizde hepimizin tüyleri diken diken oldu. Ben izlediğimde; bu başarıyı bizlere yaşattığı için bu necip milletin ferdi olmaktan durur duydum.  İnşallah Emre bize Olimpiyat Şampiyonluğunu ve Altın Madalyayı da getirecek. Biz de onunla gurur duyuyoruz. Her zaman yanında olacağız. Biz bize düşeni yapıyoruz bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Kendisini tebrik ederek, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Tokat Belediye Plevnespor Kulübü’nün yetiştirdiği milli sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli’nin antrenörü Turan Güldür Gençler Avrupa Şampiyonluğu sonrası yaptığı açıklamada “Hamd olsun Allah'a gözümün nuru sporcum Emre Kutalmış Atesli Güney Kıbrıs Larnaka'da yapılan Gençler Taekwondo Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu. Tokat'ımıza Türkiye'mize hayırlı olsun. Şehit kanıyla kırmızıya boyanmış Nazlı al bayrağımızı göndere çektiren İstiklal marşımızı tüm Avrupa'ya dinlettiren Emre'mize ve bizlere hep destek veren hep arkamızda duran değerli ailesine Emre'mize sahip çıkan Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu'na sonsuz teşekkürlerimi sunarım" dedi.

Program sonrasında Milli sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na düzenlenen program dolayısıyla teşekkür etti.