BAŞKAN EROĞLU: KADİM ŞEHRİMİZ TOKAT’TA İNSANIMIZIN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ

20.10.2017 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, teknik ekibiyle birlikte çalışma alanlarını ziyaret etti.

İlk olarak Kanal Tokat Projesi kapsamında Yeşilırmak üzerindeki köprülerde yapımı devam eden ışıklandırma ve ferforjeleri inceleyen Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat’ı daha yaşanabilir kılmak için ekiplerin şehrin birçok bölgesinde çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada, “Bütün çabamız şehrimizi daha yaşanabilir ve geleceğe umutla bakan bir şehir haline getirmek. Kadim Anadolu şehrimiz Tokat’ta insanlarımızın daha mutlu ve huzurlu yaşamaları için terimizin son damlasına kadar çalışacağız” dedi.

Daha sonra Karşıyaka Mahallesi ile Altıyüzevler Mahallesini birbirine bağlayan kanal kenarında tamamlanan peyzaj çalışmalarını yerinde gören Başkan Eroğlu, peyzaj çalışmaları kapsamında ilk ağacı dikerek, hayırlı olsun temennisinde bulunarak, Yeşil Tokat için Tokat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce yeni tesisler kurulacağını belirtti.

Bedestenlioğlu Mahallesi Turhal yolu üzerinde yapımı devam eden 8.650 metrekarelik alandaki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından Bedestenlioğlu Mahallesinde yeni yağmursuyu ve kanalizasyon hattı yapım çalışmalarını da ziyaret ederek, bölgenin altyapı ihtiyacını tamamen karşıladıklarını belirtti.

Son olarak Ağbayır Mezarlığı yanındaki 12 bin metrekarelik alanda mezarlık sahası genişletme çalışmalarını inceleyen Eroğlu, şunları kaydetti:

“Tokat’ta yeni mezarlık alanlarıyla birlikte mevcut mezarlıklarda da düzenlemelerimiz devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz bir yandan mevcut mezarlıklar içerisinde bakım çalışmaları yaparken bir yandan da yeni mezarlık alanları oluşturuyorlar. Ağbayır Mezarlığımızın hemen yanındaki 12 Bin Metrekarelik alanı düzenleyerek mezarlık sahası içerisine katacağız” dedi.