BAŞKAN EROĞLU: BEHZAT DEREMİZİ TEMİZ TUTALIM

05.10.2017 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Behzat Deresinin temiz kalması amacıyla yaklaşık bir ay önce başlattıkları çökertme havuzunun tamamlandığını belirtti.

Teknik ekibiyle birlikte çökertme havuzunun yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, yapılan çalışmalar neticesinde Behzat Deresinin temiz bir görünüme kavuşacağını söyledi.

Behzat Deresi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Eroğlu; Temiz Şehir Tokat sloganıyla çıktığımız yolda, şehrimizin sokaklarını, caddelerini, parklarını ve ırmağını tertemiz hale getirmek amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu anlamda Tokat’ın içinden geçen çok güzel bir deremiz var. Yıllardan beri akan ırmağımızın çokta hoş olmayan bir görüntüsü vardı. Yaklaşık bir ay kadar önce Behzat Deremizde çalışma başlattık. Öncelikle içerisinde yaptığımız beton, taş duvar düzeltilmesi ve devamında yapacağımız korkuluk ve ışıklandırmalarla şehrimize güzel bir Behzat Deresini kazandıracağız.

Behzat Deresini besleyen sular yoğun yağışlarla birlikte dere içerisine kum, çakıl ve rüsubat taşıyordu. Bizler artık bu tür maddelerle derenin ve devamında Yeşilırmak’ın kirlenmemesi için üç ayrı noktada çökertme havuzları yapıyoruz. Kemer Mahallesi Behzat Deresi girişinde yaptığımız çökertme havuzumuz tamamlandı. Aynı şekilde Katmerkaya mevkiinde ve Beşören Köyü’nün olduğu alanda da bir çökertme havuzu yaparak artık rüsbatın gelmesini engellemiş olacağız.

Behzat Deremize Hep Birlikte Sahip Çıkalım…

Lütfen Behzat Deremizi temiz tutalım, dere içerisine çöplerimizi atmayalım. Şehrimizin içerisinden geçen deremizin güzel bir görüntüyle akması için değerli hemşehrilerimizden bu toplumsal duyarlılığı istiyor, talep ediyorum.

Temiz şehir Tokatımıza hep birlikte sahip çıkalım” dedi.