BİZİM SEVDAMIZ, AŞKIMIZ GELİŞEN BİR TOKAT

17.09.2017 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, esnaf buluşmalarına devam ediyor. 

Toplumun en önemli kesimlerinden biri olan esnaflarla her platformda birlikte olmayı sağlayan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Meydan esnaflarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelerek, gerek Tokat hakkında gerekse proje uygulaması devam eden Meydan Projesi hakkında sohbet etti.

Meydan projesinin ikinci etap çalışmaları kapsamında yıkımı gerçekleştirilen Yeşilırmak İlkokulu karşısındaki Meydan esnafıyla bir araya gelen Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmak için şehrin merkezinin güçlü olması gerektiğini belirtti.

Aşk ve sevda ile Tokat için çalıştıklarını belirten Başkan Eroğlu, yaptığı konuşmada; “Bir şehrin gelişmesi için lokomotif esnaflardır. Kendine özgü özellikleri içinde barındıran bir şehirde yaşıyoruz. Türkiye'nin 34. büyük şehri. Daha iyi yerlerde olması gerekir. Bu şehrin son 200-300 yılını gözlemlediğimizde, Tokat; ticarette, dokumacılıkta, dericilikte, tarımda, tekstilde canlı bir şehir. Sulusokak'ta 17 tane han olduğundan bahsediliyor. İnsanlar bu hanlarda alış-veriş yapıyormuş, ticaret oralarda dönüyormuş. Bunun en önemli sebebinin ise yol aralığında olmasından kaynaklandığını görüyoruz. Daha sonra yapılan yol ağlarının, demir yolu ağlarının Tokat'tan geçmemesi sonucu ticaret olumsuz etkilenmiş.

İşte bu olumsuzlukları bertaraf etmek için esnafımıza sahip çıkmak, şehrin merkezinin güçlenmesini sağlamak gerektiğini düşünüyorum. Son üç yılda Tokat il geneli nüfusumuzda yaklaşık 8 Bin, merkez nüfusumuzda ise yaklaşık 5 Bin civarında artış oldu. Şehrin merkezi güçlendikçe nüfusun daha da artacağına inanıyorum. Şehrin daha iyi bir Tokat olmasını sağlamak amacıyla çalışmalarımızı yapıyoruz.

Bizim sevdamız, aşkımız daha iyi bir Tokat. Bunun için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Belediye faaliyetlerimizde şehrin büyümesine katkı sağlamak amacıyla önemli konulara katkı sağlamaya çalışıyoruz. Meydan, Kanal Tokat, Sanayinin taşınması, OSB'de yaptığımız çalışmalar, acil ihtiyaçları karşılamak, yaşam merkezlerinin oluşturulması vs. bunlar hep daha iyi bir Tokat için yaptığımız projelerdir.

Meydan Projesinde hedefimiz 2018 Eylül ayına tamamını bitirmek. Şuanda Meydan projemizde ikinci aşamadayız.

Söz verdiğimiz 60 projeden 43 tanesini bitirdik, 17 projemizin ise kiminin yapım aşaması devam ediyor, kimi ise projelendirme aşamasında. İnşallah bu projelerimizi görev süremiz içerisinde yapacağız. Bu şehirde daha yapılacak çok iş var. Bunun için tüm gayretimizle çalışacağız. Sizlerin dualarınıza ihtiyacımız var. Belediyecilik; halk için, toplum için yapılır. Bizlerde bu çizgide çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu vesileyle tüm esnaflarımıza hayırlı kazançlar dilerim” dedi.

Daha sonra esnafları tek tek dinleyen Başkan Eroğlu, acil çözüm üretmek amacıyla not alarak, ilgili birimlere talimatlarını verdi.