BEHZAT DERESİ MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

25.08.2017 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun projeleri arasında yer alan Kanal Düzenleme ve Rekreasyon çalışmaları tüm hızıyla hayata geçiyor.

Geksi Deresi ve Karşıyaka Kanal Kenarında yapılan rekreasyon çalışmalarının ardından sıra Behzat Deresi’nde.

Behzat Deresinde yapımı devam eden düzenleme ve rekreasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, bir ay içerisinde Saat Kulesi ile Çekenli İş Merkezi arasındaki kısımda düzenlemelerin tamamlanacağını belirtti.

Behzat Deresi’nin baştan sona temizlik çalışmalarının da bir yandan devam ettiğini belirten Başkan Eroğlu, konuyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Behzat Deresi rekreasyon çalışmaları hakkında açıklama yapan Başkan Eroğlu; “Kanal kenarı düzenlemelerimiz hızlı bir şekilde devam ediyor. Karşıyaka’da Geksi Deresi ve Kanal içerisinde düzenlemelerimizi tamamladık. Şuanda ise şehrimizin en önemli derelerinden biri olan Behzat Deremizde düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Dere içerisindeki düzenlememize yaklaşık 15 gündür devam ediyoruz. Önce ırmak içerisinde betonlama çalışmamızı tamamlayarak ardından taş duvarlarla ilgili bir düzenleme yapacağız. Sonrasında ise korkulukların değişimi ile güzel bir ışıklandırma yapacağız. Yine ağaçlık alanlarla oturma alanlarını yapacağız. Saat Kulesinden başladığımız çalışmalarımız Çekenli İş Merkezine kadar devam edecek. Bir aylı bir çalışma ile bu alanı bitirmiş olacağız. Şuanda yapılan çalışmalara baktığımızda suyun berrak ve hoş bir şekilde aktığını görüyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.