GIJ GIJ BÖLGESİNE YENİ 300 TONLUK SU DEPOSU YAPILIYOR

25.08.2017 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Gıj Gıj bölgesinde yapımı devam eden 300 Tonluk yeni Su deposu inşaatında incelemelerde bulundu.

İçme suyu tazyik sorunu yaşayan üst kesimlerdeki mahallelerin sıkıntılarını ortadan kaldırmak amacıyla Gıj Gıj bölgesindeki eski 20 Tonluk deponun yan tarafına inşaa edilen 300 Tonluk yeni su deposu yapımıyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, özellikle Örtmeliönü, Mehmetpaşa ve Oğulbey Mahallelerinde içme suyu sıkıntısı kalmayacağını belirtti.

Başkan Eroğlu Gıj Gıj bölgesinde yapımı devam eden su deposuyla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Gıj Gıj’da eskiden kullandığımız 20 Tonluk su depomuzun hemen yan tarafında 300 Ton kapasiteli Su depomuzun inşaatına başladık, devam ediyor. Tokatımızın özellikle Örtmeliönü, Oğulbey ve Mehmetpaşa gibi mahallelerimizde su sıkıntısı ve tazyik problemi yaşanıyordu. Gıj Gıj bölgesinde yapımına başladığımız ve eskisinin yaklaşık 15 kat büyüğü olan yeni 300 Tonluk su depomuz ile inşallah bu sıkıntılar tamamen giderilmiş olacak. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.