TOKAT BELEDİYE PLEVNESPOR TAKIMI SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ

24.08.2017 Haberler

2017-2018 Erkekler Voleybol 1. Lig Sezonunu açan Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Voleybol takımı, Medicalpark Hastanesi tarafından ücretsiz sağlık kontrolünden geçti.

Tokat Belediye Plevnespor Kulübü As Başkanı İsmet Yiğit sezonla ilgili basın açıklamasında bulundu.

As Başkan İsmet Yiğit güzel bir sezon geçirme dileğinde bulunarak yaptığı basın açıklamasında; “Tokat Belediye Plevne Spor Kulübü 2017-2018 Erkekler Voleybol 1. Ligi sezonunu 16 Ağustos 2017 tarihinde açmış bulunmaktadır. Bugün sporcularımızın tamamını Medical Park Hastanesinde sağlık kontrolünden geçireceğiz. Türkiye’de Voleybolun lokomotiflerinden birisi olan Tokat Belediye Plevne Spor Kulübü sportif ve sosyal anlamda ülkemize ve ilimize daima hizmet vermiş bir kulüptür.

Ayrıca Milli Takımlara da birçok sporcu kazandırdığı gibi, Türkiye’nin çeşitli kulüplerinde de yine kulübümüzden yetişen sporcular emek vermektedir. Voleybol ilimizde sadece bir spor olarak değil, neredeyse bir kültür olarak da yerleşmiş durumdadır. Maçların başlamasını sabırsızlıkla bekleyen, bizlerin her zaman yanımızda olan seyircimizle bir bütün halinde, İlimizde ve Ülkemizde Voleybolu yaşatmak, geliştirmek ve topluma sportif anlamda hizmet etmek bizlere her zaman gurur vermiştir.

2017-2018 Erkekler Voleybol 1. Liginde hedefimiz şampiyon olarak tekrar Efeler Süper Lige Tokat Belediye Plevne Spor kulübünün ve seyircisiniz hak ettiği yere geri dönmektir. Bu hedef doğrultusunda transfer çalışmalarına başlanmış ve 2 Ağustos 2017 tarihinde neticelenmiştir. Takımın Başına deneyimli, tecrübeli,  istikrarlı ve her zaman hedefleri yüksek olan 5. Kademe Antrenör Belgesine sahip Bahadır AKSOY Hocamızla anlaştık. Yardımcı olarak da Yardımcı Antrenör 3 kademe İlker ALTAN ile anlaşılmıştır.  Bahadır Hocamızın talepleri doğrultusunda ve bütçe imkânları ile transferlerimizi gerçekleştirdik.  Bu transferlerden kısaca bahsetmek gerekirse, Pasör mevkiinde Orçun ERGÜN, Berkay ÖZDEMİR, Taha IŞILDAR,  Libero mevkiinde Semih ÇELİK, Deniz OZAN, Orta Oyuncu pozisyonunda Fatih ULUSOY, Ertan DEBRELİ, Kaan SUSAM, Bedirhan BÜLBÜL,  Smaçör olarak Radovan GAVRILOVIC, Cansın Ogbai ENOFOBI, Fırat Ezel FİLİZ, Çağlar AKSOYLU, Mert TETİK, Taha SABAH. Takımımız tecrübeli ve genç bir ekipten oluşmuş olup, güzel bir sezon geçirerek hedefimiz olan şampiyonluğu tekrar Tokat Halkına yaşatmaktır. Erkekler voleybol 1. Liginde Toplam 28 takım bulunmakla beraber A ve B grubu olarak 14 ‘erli takımlar halinde 2 gruba bölünmüştür. Gruplarda lig maçları sonunda ilk dördüncü sıraya giren takımlar yarı final maçları oynayacak, yarı final maçları sonucunda son dört takım final gurubuna yükselerek Efeler Ligine 2 takım yükselecektir. Umarım bu iki takımdan birisi de bizler oluruz. Kulübümüz B grubunda mücadele verecektir. Gurubumuzun kısaca analizini yapmak gerekirse; 14 takım içerisinde 7 takım ciddi yatırımlar ve iyi transferler yapmışlardır. Hemen hemen bu takımlar 2 yabancı alarak kadrolarını güçlendirmişleredir.  Grubumuz da her takım iddialı ve bir birlerini yenecek şekilde kadro oluşumları mevcut. Bizler bir bütün halinde yönetimiyle, çalışanlarıyla, sporcusuyla ve seyircimizle hep birlikte inanıp ve çok çalışarak Tokat Belediye Plevne Sporu hak ettiği yere getireceğimize inanıyoruz. Ayrıca Voleybol Altyapı faaliyetlerinde Genç, Yıldız, Minik ve Küçük kategorilerinde de takımlar oluşturduk ve her yıl Türkiye Finallerine kategorilerde katılıyoruz. Alt yapımızı güçlendirmek amacıyla geçen sene Erkekler Türkiye 2.liginde Genç ve Yıldız karışımı bir takımımız daha var. Bu yılda aynı şekilde 2.lig de mücadele edecekler. Yani Voleybol 1. Ligi ve 2.Liginde mücadele eden Tokat Belediye Plevne Spor Kulübü Voleybolda 2 kulvarda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bizlere har daim desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp EROĞLU beye,  Yönetim Kurulu çalışma arkadaşlarımıza, siz değerli basın mensuplarına, yine çok değerli seyircimize ve bize bugün burada sağlık hizmetini ücretsiz olarak veren Tokat Medical Park Hastanesine ve değerli çalışanlarına teşekkür ederiz “ dedi.