HANIMELİ MERKEZİNDEN MODA ATÖLYESİNE UZANAN YOL

31.07.2017 Haberler

Tokat'ta çocukluk yaşlarında babaannesi ile birlikte bebeklerine kıyafet diken Didem Demirci, modacı olma hayalini gerçekleştirerek kendi iş yerinin patronu oldu.

Evli ve bir çocuk annesi 31 yaşındaki Didem Demirci, çocukluk yaşlarında en büyük hayali olan modacı olma yolunda önemli adımlar attı. Halk Eğitim Merkezi ve Tokat Belediyesi bünyesinde açılan Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi'nde açılan kursları başarı ile tamamlayan Demirci, Tokat Ticaret ve Sanayi Odasında açılan uygulama girişimcilik kursuna katıldı. Bu kursu da başarıyla tamamladıktan sonra projesini oluşturarak KOSGEB'e sunan Demirci, hibe desteği alarak kendi iş yerini açtı. Kendisinin çizip tasarladığı kıyafetleri dikerek hem çocukluk hayaline ulaşmanın hem de aile ekonomisine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşayan Demirci, atölye kurmayı hedefliyor.

Tokat Belediyesi Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan kursta Nurcan Sevinçle tanışan kursiyer Didem Demirci; “Onun çizimleri her zaman beni cezbediyordu. Birlikte çalışmaya karar verdik. Onunla çalışmak beni çok heyecanlandırıyor. Çünkü genç girişimci olduğu için düşünceleri de genç, hayalleri de genç yaptığı işlerde hoşuma gidiyor. Birlikte çalışmaktan mutluyum. Bizlere bu imkânları sunan devletimize ve özellikle Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu’na teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.