5 BİN KİŞİLİK İFTAR SOFRASI

09.06.2017 Haberler

Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen dev iftar organizasyonun ilkinde 5 bin kişi birlikte iftar yaptı.

Karşıyaka Mahallesinde Çarşamba pazarının kurulduğu alanda düzenlenen iftar yemeğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Duble yol üzerinde görevliler tarafından kurulan masalara özel paketlerde hazırlanan yemekler servis edildi. Ezanın okunması ile birlikte vatandaşlar çorba, kavurma ve tulumba tatlısından oluşan menü ile oruçlarını açtı. Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, iftar yemeğine katılan vatandaşlarla tokalaşarak sohbet etti. AK Parti Tokat Milletvekilli Prof. Dr. Coşkun Çakır’ın da katıldığı iftar programında vatandaşlar mahalle halkı olarak birlikte oruç açmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Eroğlu, iftar yemeğine katılan vatandaşlara teşekkür ederek, “Ramazan’ın Rahmet ve Kardeşlik ikliminde bir kez daha buluşturan Yüce Rabbimize hamdolsun.
Bu akşam Çarşamba Pazarı mevkiinde düzenlediğimiz iftar programımızda bir ve beraber olarak, aynı sofrada 5 Bin kişi ile birlikte iftar etmenin mutluluğunu yaşadık.
İftar Soframıza katılan tüm vatandaşlarımıza, 7’den 70’e tüm herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Milletvekili Çakır ise iftar yemeğine katılım sağlayanların güzel birliktelik örneği sergilediğini belirterek, “Birliğimizin dirliğimizin, kardeşliğimizin, esenliğimizin özellikle bu mübarek günlerin rahmet ayının gereği olan beraberliğimizin burada fotoğrafı bu. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.