HÜNERLİ ELLERDEN, MUHTEŞEM FİYATLAR

16.05.2017 Haberler

Tokat Belediyesi Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’nde kadınlar el emeği ürünlerini satarak hem ayakta durmaya çalışıyorlar, hem de ev bütçesine katkı sağlıyorlar.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun sosyal sorumluluk projelerinden biri olarak hizmet vermeye başlayan Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinde kadınlar kendi ürettikleri, çocuk kıyafetleri, ceket, elbise, el sanatları, ahşap, çini, teşbih, ev aksesuarları ve iğne oyası ürünleri 1 TL’den başlayan fiyatlarla satarak üretime katkı sağlıyorlar.

Birçok el emeği göz nuru ürünleri çok düşük fiyatlara mal ederek, sattıklarını belirten Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi Müdiresi Seher Delen, onlarca kursiyerlerin sipariş alarak satış yaptıklarını, böylece ev bütçesine bir nebze olsun katkı sağladıklarını belirtti.

Kadınların mutlaka sosyal aktivitelere katılarak kendilerini geliştirmeleri gerektiğini belirten Karşıyaka Hanımeli Giyim Atölyesi öğretmeni ve moda tasarımcısı Dilek Savaş, “Çalışmayan kadınlar evde oturmasınlar, kurslarımıza katılsınlar, bu sayede yeni çevreler edinip, çeşitli faaliyet ve gezilere gitme imkânı bulabilirler. Kurslarda bir şeyler öğrenip kendi işlerini de kurabilirler. Şuanda kursumuzda piyasa değerinin çok altında aynı kalitede kumaşlardan elbise, ceket, manto ve çocuk kıyafetleri üretip satışa sunuyoruz. Giyim ürünlerimizin satış fiyatı 1 TL gibi çok cüzi bir miktardan başlıyor, 20-30-50-60 TL gibi fiyatlara kadar çıkabiliyor. Sipariş usulü de çalışmalarımız mevcut. Tüm hanımlarımızı kurslarımıza ve giyim atölyemize bekliyoruz” şeklinde konuştu.