30 BİN KABİRLİK YENİ AİLE MEZARLIK ALANI HAZIRLANIYOR

18.04.2017 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu şehirdeki belediye çalışmalarını gezerken Erenler Mezarlığına yeni mezarlık alanı kazandırılacağının bilgisini paylaştı.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Başkan Yardımcıları Osman Altınordu, Selahattin Kelemci ve Birim Müdürleri ile birlikte çalışma alanlarında incelemelerde bulunurken yeni mezarlık alanıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Erenler Mezarlığı batı bölgesinde 70 Bin m2’lik alanda yeni mezarlık alanı oluşturuyoruz. Yaklaşık 30 Bin kabrin sığabileceği bu alanda plan dahilinde sıralı mezarlık sistemine geçeceğiz. Ayrıca bu alanda; çevre düzenleme, parke yol ve ulaşım imkânı için de alternatif yollar yaparak halkımızın hizmetine sunacağız.” ifadelerine yer verdi.

AİLE MEZARLIĞI

Başkan Eroğlu yeni aile mezarlıkları için alan oluşturduklarını da bildirdi ve “Erenler Orta Mezarlıkta; 8 kişinin 1 aile mezarlığına defnedilebileceği şekilde hazırladığımız toplam 110 parsel aile mezarlık alanı oluşturma çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca aile mezarlıklarına defnedilecek kişilerin mezar yapımları dahil olmak üzere bütün masraflarını da belediye olarak bizler karşılayacağız. Şehrimizde ihtiyaç duyulan böylesine bir hizmeti daha Tokat Belediyesi olarak hayata geçirdik.” İfadelerine yer verdi.

CENAZE HİZMETLERİ BİNASI

Belediye Başkanı Eroğlu ayrıca Erenler Mezarlığına yeni bir cenaze hizmetleri binası yapılacağını da duyurdu ve “Erenler Mezarlık alanı bölgesinde yeni yapacağımız Modern Cenaze Hizmetleri binamız ile vatandaşlarımızın acılı gününde hızlı hizmet vereceğiz. Yeni Cenaze Hizmetleri binamız için yer tahsis işlemlerini gerçekleştirerek projemizi hazırladık. İnşallah en kısa sürede bu binamızı da hizmet vermeye başlayacak” bilgisini paylaştı.