SİZİNDE BİR DİKİLİ AĞACINIZ OLSUN…

30.03.2017 Haberler

Bir Fidan Bin Hayat Projesi kapsamında 538 çam fidanı toprakla buluştu.

Tokat Belediyesi tarafından her yıl bahar aylarında düzenlenen Bir Fidan, Bin Hayat Projesi kapsamında binlerce fidan toprakla buluşuyor. Toki Konutlarının olduğu bölgede Tokat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hazırlanan alanda düzenlenen fidan dikim töreninde konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, geçtiğimiz yıl 15 Bin fidan dikildiğini, bu yıl ise Belediye olarak 25 Bin fidan dikileceğini söyledi.

Bir Fidan, Bin Hayat projesini Tokat Belediyesi olarak başlattıklarını belirten Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu şunları kaydetti:

“Memleketimizin bahar havasında, güzellikleri birlikte, kardeşçe yaşama dileğiyle fidanlarımızı dikiyoruz. Bugün bu alana 538 çam fidanını dikiyoruz. Türkiyemiz bölgesinde, dünyada güçlü ve istikrarlı büyümesini sürdürdükçe bizler de Tokat'ta sizler için sizlerin refahı için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yeşil Tokatımıza geçen yıl 15 bin fidan dikmiştik. Belediye olarak bu yılki hedefimizi 25 bin olarak belirledik. Fidanlarımızın çocuklarımızla birlikte büyüyerek şehrimize güzellikler katmasını diliyorum.

Fidan dikim programımıza katılan, Toki İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine, Yeşilırmak Bilgi Evimizin öğrencilerine, Karşıyaka Hanımeli Kreş öğrencilerine ve Cennet Kuşları Subyan Okulu öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür ederim.”

Konuşmanın ardından Eroğlu ve protokol üyeleri, öğrencilerle fidan dikti.