BAŞKAN EROĞLU, 42 MAHALLEDE HALKLA BULUŞACAK

23.02.2017 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, "Mahalle Buluşmaları" programı kapsamında 42 mahallede halkla buluşacak.

“Mahalle Buluşmaları” kapsamında ziyaretlerini sürdüren Başkan Eroğlu dün Karşıyaka ve Mahmutpaşa Mahallelerinde bugün de Devegörmez Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Sabah saatlerinde başladığı mahalle gezileri de eksikleri yapılması gerekenleri yerinde belirleyen Başkan Eroğlu, daha sonra mahalle sakinleri ile bir araya gelerek sorunlarını dinleyerek not alıyor.

Karşıyaka Mahallesi’ne yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Eroğlu; “43 Bin metrekare parke yapmışız. Ayrıca 7 Bin metrelik içme suyu hattı değiştirmişiz ve şu ana kadar 5 Bin metreye yakın kanalizasyon hattı yenilemişiz. 1550 metre de yağmur suyu hattı yapmışız mahallemize. Hanımeli tesisini ve bir mahalle konağını mahallemize kazandırdık. Hizmetler bitmez.” dedi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları, Teknik Birim Müdürleri ve Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Emin Aydın ile birlikte Karşıyaka Mahallesi cadde ve sokaklarını adım, adım gezerek sorunları yerinde inceledi. Gittiği mahallelerde sorunları yerinde tespit eden Başkan Eroğlu, Karşıyaka Mahallesi’nde sorunların çözümü için çalışmaların başlatılması talimatını verdi. Karşıyaka İlköğretim Okulu toplantı salonunda Karşıyaka Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Eroğlu, burada yaptığı açıklamada, “Şehir ve insan bir birinin aynasıdır derler. Biz kadim bir şehiriz, Tokat 6.000 yıllık bir tarihi olan, üzerinde 14 beylik kurulan, birçok devletin üzerinde eserler bıraktığı bir şehir. Tokat vatanını seven, insanını seven asla vatanına ihanet etmeyen insanların olduğu bir şehir. Onun için Evliya Çelebi, âlimler konağı fazıllar yurdu, şairler yatağı demiş. Böylesine güzel bir şehirde yaşamak mutlulukların en büyüğü en güzeli bizde şehrimizle bu anlamda gurur duyuyoruz.” dedi. Karşıyaka Mahallesi ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bili veren Başkan Eroğlu, Karşıyaka mahallesinin son yıllarda gelişen bir mahalle olduğunu belirterek, “Tokat’ın incisi olan çok güzel bir mahalle. Toplam nüfusumuz 13 bin 423 belki burada olmayanlarla beraber tahminimizce 15 bini aşkın insan bu mahallede yaşıyor. Mahalle gezisinde ufak tefek işlerin de eksik olduğunu gördük. Bir takım çalışmalar yapılmış ama bazen yolda giderken yollarda yarım metre bir metre parkelerin döküldüğünü gördük. Yapılan çalışmaların doğru olup olmadığını ne kadar iyi yapıldığını bu gezilerle de görmüş olduk. Arkadaşlar notlarını aldırdık. Hızlı bir şekilde parke tamiratı için ekipler geldi. Parkların temizlenmeye ihtiyacı vardı ve temizlik görevlilerimiz parklara hemen ulaştılar. Ufak tefek eksikleri de gidermiş olduk.” şeklinde konuştu.

KARŞIYAKA’DA, YOL DÜZENLEMELERİ, KALDIRIM ÇALIŞMALARI %80 TAMAMLANDI

Karşıyaka’da asfalt ve yol yapım çalışmalarının hızlandırıldığını kaydeden Başkan Eroğlu, “Göreve geldiğimiz günden itibaren Karşıyaka da asfaltlama yol düzenlemeleri kaldırım çalışmalarını hemen, hemen %80’e yakını döşendi, % 20’lık kısımda ise şu anda yapılmayı bekleyen asfaltlama ve kaldırım çalışmaları var. İnşallah bunları da bitirdiğimiz de tamamı olması da tamamına yakınını bitirmiş olacağız. Bunu yaparken de bir taratanda alt yapıyı da mümkün olduğu kadar değiştiriyoruz. Karşıyaka mahallesinde su kesintileri ile ilgili bir şikâyetin olacağı kanaatindeyim. Geçen yıl yaptığımız bir takım alt yapı çalışmalarıyla bunu kısmen de olsa ilerlediğimiz kanaatindeyim ama değiştirilmesi gereken ana hatlarımız var içme sularında onları da hızlı bir şekilde bu yıldan itibaren bitirdiğimiz takdirde, Karşıyaka’mızın içme suyu ve alt yapı anlamında sıkıntılarını en aza indireceğiz.” ifadelerini kullandı.

HİZMETLER BİTMEZ

Karşıyaka Mahallesi’ne yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Eroğlu, çalışmaların yoğun bir şekilde devam edeceğini belirterek, “43. bin metrekare parke yapmışız. Ayrıca 7 bin metrelik içme suyu hattı değiştirmişiz şu ana kadar. 5 bin metreye yakın kanalizasyon hattı yenilemişiz. 1550 metre de yağmur suyu hattı yapmışız mahallemize. Hanımeli tesisini ve bir mahalle konağını mahallemize kazandırdık. Hizmetler bitmez.” şeklinde konuştu.

BU YIL BÜTÇEYİ 155 MİLYONA ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ

Tokat’ın 2014 yılında 88 milyon olan bütçesini, bu yıl 155 milyona çıkarmayı hedeflediklerini belirten Başkan Eroğlu, hedeflenen bütçeyi Tokat’a hizmet olarak yansıtmayı düşündüklerini kaydetti. Dartaş Barajı yapım çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Eroğlu, “2016 yılında 28 km lik bir asfalt yapmışız. 2015 ‘te 26 km lik asfalt yapıldı. 2014 ‘te de 18,5 asfalt yapıldı. Bu yılki hedefimizi de 40 km olarak belirledik. Geçen yıl 322. bin metre kare parke yapıldı. Bu yıl da 350 bin metre kare parke hedefliyoruz. Beraber ve birlikte ortak karar verelim. Biz bu şehir hepimizin diyoruz. El ele omuz omuza bu şehri büyütelim geliştirelim. Karşılıklı konuşarak bir şeyler yapalım diyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Eroğlu, yaklaşık 10 gün içerisinde Esentepe, Yenimahalle, Bahçelievler, Karşıyaka, Mahmutpaşa, Devegörmez, Yeşilova mahallelerinde incelemelerde bulundu.