ESENTEPE MAHALLE BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

09.02.2017 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, ‘Mahalle Buluşmaları’ programına start verdi. İlk olarak Esentepe Mahallesi’nde başlattığı ‘Mahalle Buluşmaları’ programı öncesinde teknik ekibiyle birlikte incelemelerde bulundu.

Saat: 08.30’dan itibaren teknik ekibi ve Mahalle Muhtarıyla birlikte Esentepe Mahallesi’ndeki 71 Sokağı üç saatte tek tek inceleyen Başkan Eroğlu, anında çözülebilecek sorunlara Mahalle gezisi sona ermeden çözüm üretti. Bu kapsamda, Esentepe Mahallesi Petek Evleri çevresinde çöp toplama ve yıkama çalışmaları yapılarak, bazı önemli çukurlar belediye ekipleri tarafından asfalt yama ile kapatıldı.

Başkan Yardımcılarından Osman Altunordu ve Selahattin Kelemci, birim müdürleri ve Esentepe Mahallesi Muhtarı İbrahim Çimen'in eşlik ettiği programda Başkan Eroğlu, yapılacak çalışmaları bizzat yerinde görerek değerlendirdiklerini ifade etti. Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “Mahallelerimizde neleri yaptık, neleri yapmalıyız bunu da bir bakıma teşhis etmiş oluyoruz. Biz bu çalışmayı tüm mahallelerimizde yapıyoruz. Bununla beraber bugün farklı bir çalışma da yapacağız. Mahalle halkının cep telefonlarına mesaj göndererek mahalleyi gezdiğimizi ve belirlediğimiz bir noktada halka buluşma yapacağımızı bildirdik. Halk buluşması kapsamında hemşerilerimizi dinleyerek, not alarak çalışma yapıyoruz” dedi.

Esentepe Mahallesi’ndeki teknik gezinin ardından saat:11.30’da Esentepe Mahallesi sakinleriyle Yeşilırmak Çay Bahçesinde bir araya gelen Başkan Eroğlu, mahalle de yapılan çalışmalar ve 2017 Yılı Vizyon projeleri hakkında bilgi verdi. Konuşmasının bitiminde Mahalle sakinlerinin Tokat ve Mahalle hakkındaki düşüncelerini dinledi.