TOKAT BELEDİYESİ SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE YİNE HAYVANLARI UNUTMADI

11.01.2017 Haberler

Tokat Belediyesi, yoğun kar yağışı ve soğuk hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanları için açık alanlara mama ve yiyecek bırakıyor.

Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü personeli il merkezinde etkili olan kar yağışından etkilenen sokak hayvanları için yemek fabrikası, pastane ve lokantalardan artan yemekleri toplayarak şehrin belirli noktalarına bıraktı.
Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, belediye olarak sokak hayvanlarını da düşünmek durumunda olduklarını söyledi. Sokak hayvanlarıyla birlikte doğadaki diğer hayvanların yiyecek ihtiyaçlarının karşılanması noktasında belirli bölgelere atık yemeklerin ve gıda maddelerinin bırakılması için özel kaplar koyduklarını kaydetti. Başkan Eroğlu, "Soğuk ve karlı havalarda yiyecek bulmakta problem yaşadıklarından, hayvanların da yaşama hakkı olduğunu unutmayarak yiyecek ve içecek yardımında bulunmalıyız. Çünkü onlar Allah’ın bize emaneti. Tokat Belediyesi olarak ilimizde yemekhane, lokanta ve pastanelerden topladığımız artık yemekleri Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz Kedi Evleri ve Mahallelerde oluşturduğumuz besleme noktalarına bırakarak besliyoruz” dedi.