BAŞKAN EROĞLU: BU MİLLET HER ZAMAN MAZLUMUN YANINDA, ZALİMİN KARŞISINDADIR

15.12.2016 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Tokat Buhara Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından Yarahmet Mahallesi Hızarhane Caddesi’nde düzenlenen Kermes açılışına katıldı.

Zor durumda bulunan insanlara yardım amacıyla düzenlenen Kermes’in 10 gün açık kalacağını belirten Başkan Eroğlu, İslam’ın sancaktarlığını yapan bu milletin, her daim mazlumun yanında olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu kermes açılışında yaptığı konuşmada; “Hz. Mevlana der ki; İnsan öldüğünde geride üç şey bırakır. İkisi çok vefasızdır. Biri ise çok vefalıdır. Vefasızlardan biri sahip olduğu mallardır. İkincisi ise, eşi dostu çocuklarıdır. Onlarda gerekli görevlerini yerine getirdikten sonra kabirde bırakır ve insan rabbiyle baş başa kalır. Ama iyilikler ise asla insanı bırakmaz. Ne kadar iyi ve güzellikler bırakabilirsek o zaman ne mutlu bizlere. İşte burada bir iyilik için, güzellik için, insanlık için buradayız. Değerli başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. Hayra vesile oldukları için teşekkür ediyorum. Yapılan tüm işlemler ve satışlar hayra gidecek. Bu da bizleri kabirde dahi yalnız bırakmayacak.

Bugünlerde böyle işlere daha önem verelim. Zor günlerden geçiyoruz. Her yandan bizlere saldırıyorlar. Tüm yurt dışındaki devletler ekonomik krizlerle bizim üzerimize geliyorlar. Ama binlerce yıldır diz çökmedik yine diz çökmeyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi Şehitler Tepesi Boş Kalmayacaktır. Buradan tüm dosta düşmana bildiriyoruz ki; bu millet payidar olmaya devam edecektir. İslam’ın sancaktarlığını asla bırakmayacağız.

Hemen yanı başımızda Halep’te zalim esed, çoluk çocuk demeden saldırıyor. Buna duyarsız kalamayız. Elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret ediyoruz. Yaraların sarılması için hep beraberce, birlikte gayret edelim. İslam’ın sancaktarlığını yapan bu millet her daim mazlumların yanında, zalimin karşısında olmuştur.

Zor durumda bulunan kardeşlerimize yardım amacıyla düzenlenen kermes 10 gün boyunca vatandaşlarımızın hizmetine açık olacak. Kermesin hayırlara vesile olmasını dilerim.” şeklinde açıklamada bulundu.

Başkan Eroğlu, konuşmasının ardından Dernek Başkanı Muhsin Kaya ile birlikte kermesin açılışını gerçekleştirdi.