BAŞKAN EROĞLU: 'MEYDAN PROJESİ DURMAZ, BİZ İŞİMİZE BAKARIZ'

02.12.2016 Haberler

Meydan Projesi'nin ufak tefek sorunlar yüzünden 'durdurmanın' söz konusu olmadığını söyleyen Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, "Biz istiyoruz ki, sorunsuz yapalım. Ama sorun çıkaran olursa da yine işimize bakarız" dedi.

Tokat Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen programa katılan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Üç aşamada yapılacak olan Meydan Projesi ile ilgili bazı esnafların itirazları olduğu yönündeki sorulara cevap veren Başkan Eroğlu, projeyi ihale aşamasına getirdiklerini ve resmi adımların atıldığını anlattığına işaret etti.

BU SAATTEN SONRA BU İŞ DURMAZ

İşin rakamsal boyutunun halledildiğini ve 10 gün içinde imzaya hazır olacağını söyleyen Başkan Eroğlu, "İmzalayanlarla devam ederiz, imzalamayanlar olursa o zaman yasal yollar devam eder. Yapacak bir şey yok. Ben esnafımıza teşekkür ediyorum çok destek verdiler bu projeye. Diğer arkadaşlarla görüştük yine görüşürüz de taleplerini tekrar konuşuruz ama bu talepler olmaz. Bilgi kirlilikleri olabilir ama işin net şekli budur, Bekleyip göreceğiz. Biz istiyoruz ki; sorunsuz kamulaştırma yapmadan bunu yapalım, ama sorun çıkaran olursa da ona da yapacak bir şey yok. Bu saatten sonra ufak tefek sorunlar yüzünden bu iş durmaz" diye konuştu.

Tokat Belediye Başkanı Eroğlu, belediyenin yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığı 30 Milyon TL maliyetli Meydan Projesi inşaatının, Gazi Osman Paşa Lisesi yan tarafında bulunan öğrenci yurdu yıkılarak başladığını hatırlattı.

KANAL TOKAT 22 ARALIKTA İHALEYE ÇIKIYOR

Başkan Eroğlu, "Kanal Tokat projemizin 22 Aralıkta ihalesi var. Meydan, Kanal Tokat, Kent Park hepsi bir arada yürüyecek, Şehir parkıyla alakalı DSİ bekliyoruz, o arazinin 23 dönümlük alanını bize tahsis ettiler. Üzerinde 18 tane lojman 2 tane misafirhane var. Onların göstereceği yere biz bu binaları yapacağız. Bunu yapınca bizim mükellefiyetimiz bitiyor" şeklinde konuştu.