ŞEHİRLER MEDENİYETİN AYNASIDIR

25.11.2016 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu tarihi Taşhan’da faaliyet yapan esnaflarla sabah mesai başlangıcında bir araya geldi.

Taşhan esnafının Meydan Çarşısında devam eden proje çalışmalarıyla ilgili düşüncelerini dinleyen Başkan Eroğlu, esnaflara yapılacak proje hakkında da bilgiler verdi.

Şehirlerin medeniyetin aynası olduğunu belirten Başkan Eroğlu, Taşhan esnafına yaptığı konuşmada Tokat’ı büyütme konusundaki aşkı ve sevdasından asla vazgeçmeyeceğini de belirtti.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada; “Bu mübarek Cuma sabahında Tokat’ın tarihi hanlarından biri olarak yüzlerce yıldır ayakta duran Taşhan’da faaliyet gösteren esnaflarımızla bir araya geldik.

Şehrimizin mamur olması, toplumumuzun huzur ve barışı için halkla bütünleşmeye gayret ediyoruz. Bu amaçla gerek esnafımızla, gerek sivil toplum kuruluşlarımızla gerekse bire bir insanımızla görüşerek şehrimizin güçlenmesini sağlıyoruz. Tokat’ı büyütme konusundaki azmimizden, aşkımızdan, sevdamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.

Şehirler medeniyetin aynasıdır. 900 Adımda 900 Yıllık bir tarihi içinde barındıran kadim şehir Tokat’ımızda bu aynayı özenle parlatmaya çalışıyoruz, bu maksatla şehrin kendi dinamiklerini, kaynaklarını imkânlarını harekete geçirmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Şehrimizin güçlenmesinin esnafımızın, yatırımcılarımızın güçlenmesi ile olacağını biliyoruz” dedi.

"Meydan Projesini Başlattık"

Tokat’ın tarihi değerlerini ön plana çıkarmak, turizm potansiyelini artırmak için projeler ürettiklerini ifade eden Başkan Eroğlu, “Projelerimizi esnafımızla, halkımızla görüşerek onların istekleri doğrultusunda uygulama geçiyoruz. Bu gayelerle Meydan projemizi başlattık, inşallah yakın bir zamanda şehrimizin nefes alacağı, insanların hayran olacağı bir meydana sahip olacağız. Yine bu doğrultuda, Taşhan’dan Halit Sokak ve Sulusokak’a ulaşan ‘Sokak Sağlıklaştırma’ Projemiz için ilgili Bakanlıklarla görüşerek gerekli desteği aldık. Nasip olursa bu bölgede de çalışmalarımıza başlayacağız” diye konuştu.

Konuşmasının ardından esnafla hasbihal eden Başkan Eroğlu, Taşhan ensafını işyerlerinde tek tek ziyaret ederek, hayırlı işler, bol kazançlar diledi.