BAŞKAN EROĞLU: “EN ÖNEMLİ MİSYONUMUZ TURİZMDİR”

14.11.2016 Haberler

Tarihi, kültürü, ticari konumu, misafirperver halkı ile Anadolu’da önemli bir şehir olan Tokat’ta çok yakında hizmete girecek olan Dedeman Tokat Oteli’nin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Tokat’ın iki önemli hedefinin tarım ve turizm olduğunu belirten Vali Can, “Bu hedefleri gerçekleştirmek için iki yıl hazırlık dönemi geçirdik. Altyapı çalışmalarını tamamladık. 2017 yılı başından itibaren hedeflerimiz ete kemiğe bürünecek. Şu anda işlerimiz tıkır tıkır işliyor” dedi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise basın toplantısında yaptığı açıklamada, şehrin tanıtımı için herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini belirtti.

Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada, “Bugün güzel bir mutluluğu yaşıyoruz. İnşallah birkaç ay sonra Tokat’a büyük bir hizmet verecek olan yatırımın hem ne aşamada olduğunu hemde buraya gelen misafirlerimizin Tokat’la ilgili fikirlerini almış olduk. Bu güzelliği oluşturan herkese teşekkür ederim.

En Önemli Misyonumuz Turizm

Şehirlerin yarıştığı bir dünya düzenindeyiz. Şehirler artık ön plana çıkıyor dolayısıyla şehirlerin misyonlar yüklenmesi gerekiyor. Bizim bu konuda ortaya koyduğumuz en önemli misyonlardan birisi Turizm’dir. Turizm denilince otel, konaklama akla geliyor. Turizm denildiğinde şehrin gezilecek mekanları, doğal ve tarihi alanları ile gastronomi alanı akla geliyor.

Bizlerde turizm yatırımları anlamında faaliyetler yapıyoruz. Görselliği ile temizliği ile havası ile bu şehri güzelleştirmeye gayret ediyoruz. Ancak herkesin bu taşın altına elini koyması lazım. Sadece idare olarak değil, sokaktaki vatandaşın, esnafın bu şehirde yaşayan herkesin bu işe gönül vermesi lazım.

Tokat dışından bir yatırımcının da Tokat’a destek sağlaması son derece takdire şayandır. Allah razı olsun. İnsanlar geldiğinde konaklama için yer arayışı yapıyor. Bu şehir medeniyetler şehri tarihi bir şehirdir. Tokat’ın tanıtımı için daha profesyonelce çalışılması gerekiyor.

Tokat’ımız inşallah üç veya beş yıl sonra bu konuda çok ileri adımlar atmış bir şehir olacaktır. Dedeman Otel’de inşallah bu konuda ilimize katkı sağlayacaktır. Şehrimize katkı sağlayacak bu yatırımın çok kısa sürede hizmete girmesini arzu ediyorum. Allah hayırlı kazançlar nasip etsin” dedi.

Toplantı sonrası Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve beraberindeki heyet, yapımı devam eden Tokat Dedeman Otel inşaatında incelemelerde bulundu.

Toplantıya Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun yanı sıra; Vali Cevdet Can, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Dedeman Otelleri Yönetim Kurul Başkanı Nusret Argun, Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya diğer yetkililer ve basın mensupları katıldı.