BAŞKAN EROĞLU, İSMET SARAÇOĞLU’NU UNUTMADI

14.11.2016 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu eski Belediye Başkanlarından İsmet Saraçoğlu’nun vefatının 23. Yıldönümünde ailesini ziyaret etti.

Başkan Eroğlu, 1980-1984 ile 1989-1993 Yılları arasında iki kez Tokat’ta Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve görevi esnasında trafik kazası sonucu hayatını kaybeden eski Belediye Başkanı İsmet Saraçoğlu’nun eşi emekli öğretmen Sabiha Saraçoğlu ve ailesini ziyaret ederek dua etti.

Başkan Eroğlu konuşmasında; “Bizler bu ziyaretimizi daha önce planlıyorduk. Ancak 14 Kasım vefat yıldönümünde yapmanın daha manalı olacağını düşündük. Hz. Mevlana’nın güzel bir sözü var: ‘İnsan odur ki koya dünyada eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser. İsmet Saraçoğlu Başkanımızın yaptığı eserler bugün hale faaliyetine devam ediyor. Değerli başkanımızda uzun süre bu şehre hizmet etmiş birisi. Bu şehre çok güzel katkıları olmuş. Herkes onun dürüstlüğünden bahsediyor, çok sevilen bir başkanmış.

Bu dünya geçici, önemli olan arkamızda güzel eserle, iyi işler bırakmaktır. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun” dedi.

Eski Belediye Başkanı İsmet Saraçoğlu’nun eşi emekli öğretmen Sabiha Saraçoğlu ise ziyaretten dolayı çok memnun olduklarını belirterek Başkan Eroğlu’na teşekkür etti.