TOKAT’IN ENLERİ SPOR ÖDÜLLERİ

18.10.2016 Haberler

Amatör Spor Haftası münasebetiyle Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ilimizde çeşitli spor dallarında dereceye girerek Tokat’ta sporun enleri olmaya hak kazanan sporculara ödüllerini takdim etti.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ödül töreni öncesinde yaptığı konuşmada; “Spor evrensel bir dili vardır. Herkesi bir araya getiren bir yönü var. Tokat’ın tanıtımına katkı sağlayan sporcu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Belediye Plevnespor olarak iki sporcumuz altın madalya kazandı ve şuanda Dünya Şampiyonası için kampa katıldılar.

Spor dalları bir taraftan hem ülkenin hem de şehrin tanıtımını yapıyor bir taraftan da ulusal bazda Al Bayrağımızın dalgalanmasını, İstiklal Marşımızın okunmasını gururla izliyoruz. Bireysel başarılar da bizleri gururlandırıyor ve ilimizin tanıtımına katkı sağlıyor. Bizim en büyük eksiğimiz altyapı ve tesisleşme. Örneğin Rio Olimpiyatlarında istediğimiz başarılar elde edemedik. Burada bir sorun var; tesisleşme ve altyapı. Diğer ülkelerde henüz ilkokul çağındaki çocuklar başarılı olacakları spor alanlarına yönlendiriliyorlar ve kendilerini geliştirmelerine fırsat tanınıyor. Bizim ülkemizde belki de bu eksik. Tesislerimizde olmadığı için sporcularımız zoru başararak yine de güzel başarılar elde ediyorlar. Bugün bu sporcularımızın yetiştiği yerler Amatör Spor Kulüpleri. Onun için öncelikle tesisleşme ve altyapıyı tamamladıktan sonra Amatör Spor Kulüplerinin sayısını artırmalıyız.

Bizler Sporu seven insanlarız ve sporun gelişmesine katkı sağlamak için çalışmalarımızı yönlendiriyoruz. Yaptığımız işle insana yatırım yapıyoruz ve şehrimizin tanıtımına katkı sağlamış oluyoruz. Bundan sonra ne yapılması lazımsa her türlü maddi ve manevi destekleri vermeye hazırız. İnşallah bu başarılar daim olur, daha iyi yerlere gelir ve spor kenti, sporcu şehri Tokat şeklinde anılır. Geçirdiğimiz bu zor süreçte sporcularımızın ve kulüplerimizin başarıları bizlere bunu unutturuyor. Siz değerli sporcu kardeşlerimize güveniyoruz ve daha iyi başarılara imza atacağınız kanaatindeyim.” dedi.

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım ise; “Gönülleri imar etmedikten sonra şehirleri imar etmenin bir anlamı yok. Gönülleri imar edilmiş bir nesil oluşturamazsak gelecek adına ciddi kaygılar oluşur. Sporla tanıştığım ve spor camiasının içinde bulunduğum için çok mutluyum. Bizler bir bütün olarak Sayın Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ile, İl Genel Meclis Başkanımız Adem Dizer’le birlikte çalışmalar yapmaktayız. El ele beraberce kulüplerimizi yukarılara taşımayı istiyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve Tokat Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Sezai Işkın, böylesi bir ödül törenini tertip ettikleri için Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na teşekkür ettiler.

Tokat Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen Sporun Enleri Ödül törenine Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun yanı sıra; İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Amatör Spor Kulüpleri antrenör ve sporcuları katıldı.

Konuşmaların ardından Sporun Enleri ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül alan sporcular;

Sevda Altınoluk (2016 Rio Paralimpik Olimpiyat Oyunları Gobol Şampiyonu ve Gol Kralı)

Soner Demirtaş (2016 Rio Olimpiyatları Serbest Güreş 3.sü)

Mustafa Kaya (2016 Serbest Güreş Büyükler Avrupa 2.si)

Erbaa Spor Kulübü (2015-2016 Yılı Bal Ligi Futbol Şampiyonu)

Beyza Dumanlıdağ (2016 Yılı Muay Thai 48 Kg. Gençler Türkiye 3.sü)

Selma İsot (Dünya Liseli Gençler Spor Oyunları Atletizm 2000m. Engel Dünya 4.sü)

Bünyamin Sezer (2015 Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası 62 Kg. Koparma Avrupa 2.si)

Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Erkekler Voleybol 1. Lig Takımı