EROĞLU’NDAN BELMEK SATIŞ MERKEZİ SÖZÜ

15.10.2016 Haberler

Karşıyaka Hanımeli kurs sezon açılışını yapan Başkan Eyüp Eroğlu, “Tokatlı hanımlar, bu merkezlerde sadece el işleriyle ilgili beceri kazanmıyor, aynı zamanda ev ekonomisine katkı sağlıyor. Bu sebeple, kursiyerlerimizin el emeği öz nuru üretimlerinin doğrudan satış yapabilmeleri için şehir merkezinde mütevazı bir mağaza açabiliriz” dedi.

Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezinin kurs sezonu açılışı yapıldı. Açılış konuşması yapan Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Seher Delen, bu güzel merkezi Tokatlı hanımlara kazandırdığı için Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na teşekkür etti. Hanımeli’nin çok amaçlı olarak aktiviteler üstlendiğini anlatan Seher Delen, “Merkez bünyemiz içerisinde; Bilgisayar, dikiş, mefruşat, ev aksesuarları, tezhip, el örgüsü, ahşap boyama, vitray, Kur’an ve Arapça gibi 18 kategoride kurslarımız bulunuyor. Bunlardan daha önemlisi, Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu’nun bu özel projesinin ev ekonomisine katkı sağlamaya başladığını rahatlıkla söyleyebilirim” diye konuştu.

Açılışta, Hanımeli Merkezinde BELMEK (Belediye Meslek Edindirme) kursiyerleri de söz alarak, hem yeni el işi becerileri kazandıklarını, hem de ev ekonomisine katkı sağlayacak ürünlerle ilgili sipariş almaya başladıklarını dile getirdiler.

Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezinin kurs sezon açılışında bir konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, içinde bulunduğumuz Muharrem Ayın bir matem ayı olduğunu, bu ayda Kerbela vakası meydana geldiğini, Hazreti Peygamberin torunu ve Ehl-i Beytinin şehit edilerek 1400 yıllık İslam Aleminin dinmeyen acıyı hissettiğini söyledi. Başkan Eroğlu ayrıca, 15 Temmuz darbe girişimine dikkat çekerek, “Milletimiz FETÖ’cü hainlere karşı adeta yeniden bir Milli Mücadele vermiştir. Tokat’ta üzerine düşeni hakkıyla yapmış, ülkesine, bayrağına, demokrasisine, cumhurbaşkanına ve hükümetine sahip çıkmıştır” diye konuştu.

Başkan Eroğlu, şuan itibariyle Behzat Hanımeliyle birlikte 2 merkezin bulunduğunu hatırlatarak, “Ancak, görüyorum ki her iki merkeze de yoğun ilgi var. Bir tanede aynı kapsamda Yeşilırmak Mahallemizde ya da şehir merkezinde bir Hanımeli inşa etmeyi planlıyoruz. Bu merkezlerimizi projelendirirken, meslek edindirme kurslarını çok önemsedik. Bu merkezlerimizde bir istihdam ve ev ekonomisine katkı sağlamanın yolunu açmak istedik. Tokatlı hanımlar, bu merkezlerde sadece el işleriyle ilgili beceri kazanmıyor, aynı zamanda ev ekonomisine katkı sağlıyor. Bu sebeple, kursiyerlerimizin el emeği öz nuru üretimlerinin doğrudan satış yapabilmeleri için şehir merkezinde mütevazı bir mağaza açabiliriz. Böylece, bu merkezlerimiz el işi göz nuru ve kaybolmaya yüz tutmuş birçok işkollarının da yeniden hayat bulması için bir işlev üstlenmiş olacaktır” şeklinde konuştu.

Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’nin kurs sezon açılışında, kursiyerlerin el işi ürünlerinden oluşan sergi gezildikten sonra Karşıyaka Hanımeli merkezin de bulunan kreşteki miniklerin Tokat’ın Ellik Oyunu gösterisi büyük ilgi gördü. Başkan Eyüp Eroğlu miniklerle yakından ilgilenerek, birlikte fotoğraf çektirdi. 

Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi kurs sezonu açılışına; Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve eşi, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Vali Cevdet Can’ın ve GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’in eşi, Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, GOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Ali Kasap, Yurt Kur Müdürü Muzaffer Öz, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Bay, Tokatspor Başkanı Şadi İşeri, Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer ve çok sayıda davetli katıldı.