İBN-İ KEMAL MAHALLE KONAĞI’DAN EBRU SANATI SERGİSİ

10.10.2016 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun projelerinden biri olan Mahalle Konakları sosyal aktivite ve etkinliklerine devam ediyorlar.

Tokat Belediyesi İbn-i Kemal Mahalle Konağı yönetici ve öğretmenleriyle birlikte, Yeşilyurt Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde; ilçede ve köylerde ikamet eden öğrencileri Ebru Sanatı ile tanıştırmak amacıyla “Ebru Sanatı Sergisi ve Şenliği” düzenledi.

Ebru Sanatı Sergisi ve Şenliği’ne; Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Can Memi, daire amirleri, çok sayıda öğrenci ve öğretmenler katıldılar. Şenlikte Ebru Sanatı hakkında bilgi verildi. Tokat Belediyesi İbn-i Kemal Mahalle Konağı Ebru Sanatı kursiyerleri gelecek nesillere bu ata sanatının aktarılmasında öncülük etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek kendilerine bu imkânı sunan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na ayrıca teşekkür ettiler.

Ebru Sanatı Sergisi ve Şenliği programından sonra; İbn-i Kemal Mahalle Konağı kursiyerlerince hazırlanan özel çalışma İlçe Kaymakamına takdim edildi.

Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Can Memi; Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında ilçede düzenlenen program için Tokat Belediyesi ve İbn-i Kemal Mahalle Konağı yönetici ve öğretmenleri adına Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na teşekkürlerini iletti.