OTOBÜS DURAĞINA KİTAPLIK

10.10.2016 Haberler

Tokat’ta durakta otobüs bekleyen vatandaşların zamanlarını değerlendirerek kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için otobüs durağında kitaplık açıldı.

Tokat Belediyesi ön tarafındaki otobüs durağında kitaplık açılışı Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve öğrencilerin katılımı ile yapıldı. Başkan Eroğlu, farkındalık oluşturmak için İl Turizm Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte kentte okumayı daha da özendirmek için yeni yapılan klimalı durağın içerisine kitaplık yaparak mini bir kütüphane oluşturduklarını söyledi. Okumanın yaşı ve zamanı olmadığını ifade eden Başkan Eroğlu, “Geçtiğimiz yıl Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinliklerde çocuklarımızla kitap okumuştuk. Yine okullarımızda her hafta cuma günleri okullu okulsuz okuyor diye program yapmıştık. Terminalde kütüphane yaparak kitap okumuştuk. Bunla beraber belediye olarak kahvehaneleri kıraathaneye döndürmek adına okuma köşeleri yapmıştık. Alışveriş merkezinde yürüyen merdivende kitap okumuştuk. Yani okumanın yeri zamanı, mekânı yoktur, bir şekilde halkımıza, çocuklarımıza hissettirmek istemiştik. Onun için bu açılışı çok önemsiyorum” dedi.

Öğrenciler ise kitaplığın diğer duraklara da yapılması arzu ettiklerini ifade ederken, konuşmaların ardından kitaplık açılışı yapıldı.