SEVGİ EVLERİNDE ETKİNLİKLER BİTMİYOR

04.10.2016 Haberler

Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde yer alan “Sevgi Evlerinde çeşitli etkinlikler hız kesmeden sürüyor.

Hanımeli Müdürü Seher Delen, “Kültür ve Sanat Merkezi bünyemizde çocuklara yönelik birimimizde eğitici oyunlarla hoş vakit geçirilmesi sağlanıyor” dedi.

Tokat Belediyesi bünyesinde oluşturulan Karşıyaka Hanımelleri Kültür ve Sanat Merkezi, yetişkinlere yönelik birçok mesleki kursların yanı sıra, çocuklar için oluşturulan “Sevgi Evleri” birimi eğitici oyunlarla göz dolduruyor. Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Seher Delen, kursiyer ve çalışanların çocukları için bir kreşin hizmette olduğunu, ayrıca Sevgi Evleri birimi oluşturarak, öğretmenlerin gözetimde çeşitli etkinliklerle çocukların hoş vakit geçirmelerini sağladıklarını söyledi.

Karşıyaka Hanımelleri Kültür ve Sanat Merkezi’nin Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun özel projelerden birisi olduğunu hatırlatan Delen, “Muhtemelen Hanımeli ve Mahalle Konaklarımız, Tokat’ımızın bütün mahallelerini kapsayacak bir çoğunluğa ulaşacak. Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi, bir pilot uygulama olarak inşası yapılan iki merkezden birisidir. Açılışından bu yana, gerek mesleki kurslarla, gerekse kültür ve sanat faaliyetleriyle bulunduğumuz birkaç mahallede önemli bir ihtiyaca cevap vermektedir. Mesleki ve meslek edindirme kursları olarak nitelediğimiz bu kurslarımızın yanı sıra, çocuk ve gençlerimize yönelik etkinliklerde gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.