BAŞKAN EROĞLU ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

04.10.2016 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu şehrin dört bir yanında devam eden belediye çalışmalarını yerinde inceledi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ilk olarak, Yeşilırmak Mahallesi Vali Zekai Gümüşdiş Caddesinde işyerlerine bağlantı için yeni açılan çift şeritli servis yolunda devam eden asfalt hazırlığını yerinde inceleyerek bölge esnafına ve halkına hayırlı olmasını diledi.

Karşıyaka Mahallesi’nde yapımı devam eden Tokat Belediyesi Spor Kompleksini gezen Başkan Eroğlu mahalledeki yeni kanalizasyon hattı çalışmalarını kontrol etti.

1000’lik Yeni Kanalizasyon Hattı

Karşıyaka’ya yapılan yeni altyapı hattıyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Eroğlu, “Karşıyaka Mahallesi ile Altıyüzevler Mahallelerinin kanalizasyon hatlarını ana şehir hattından ayırarak bölgedeki altyapıda meydana gelen sıkıntıları ortadan kaldırıyoruz. İki mahallenin mevcut kanalizasyon hatlarından Karşıyaka'nın bağlantı hattını iptal ederek, bu bölgeye ait ayrı 1000'lik korigatör borular ile belediyemiz Atık Su Arıtma Tesisine kadar uzanacak yeni kanalizasyon hattı yapıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

Süreyya Hoca Caddesi Yenileniyor

Tokat Belediyesi tarafından Semerkant Mahallesi Süreyya Hoca Caddesinde yol düzenleme çalışmaları kapsamında 6 ev istimlak edilerek yıkılmış ve yolun genişletilmesi sağlanmıştı. Süreyya Hoca Caddesinde Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri tarafından altyapı yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, “Semerkant Mahallesi Süreyya Hoca Caddesi’nde yol genişletme için ekiplerimiz çalışmalarını yürütüyorlar. Garipler Caminin hemen yanındaki yolda genişletme çalışmaları için altı evi istimlak ettik. Cami önündeki üç tane evi ve yolun devamında Pervane Hamamının oradaki üç evi daha yıktık. Bu bölgede altyapı çalışmalarımızı yeniliyoruz. Hem içme suyu hem kanalizasyon hatlarını yeniliyoruz. Altyapı çalışmalarının ardından yol düzenleme ve asfalt çalışmalarını da tamamlayarak yolu trafiğe açacağız. Şehrimize hayırlı olsun.” dedi.