ZABITA, BELEDİYENİN DIŞA YANSIYAN AYNASIDIR

08.09.2016 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Belediye Sosyal Tesislerinde Zabıta çalışanları ile bir araya gelerek, Zabıta Teşkilatı’nın 190. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla önemli mesajlar verdi.

Her yıl Eylül ayının (1-7 Eylül) ilk haftası kutlanan ve bu yıl kuruluşunun 190’ıncı yıl dönümü vesilesiyle belediye zabıta teşkilatı ile bir araya gelen Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, zabıtanın belediyenin vitrini ve aynası olduğunu söyledi. Başkan Eroğlu, “Sizler belediyemizin vitrini ve dışarıya yansıyan imajısınız. Zabıta demek, güven demek. İyilik ve güzellikle sorunları kırıp dökmeden çözüm odaklı davranışlarımızla topluma örnek olmalıyız. Çünkü sizler belediyenin aynası konumundasınız” dedi.

"YAKLAŞIMLARINIZ İYİLİK VE GÜZELLİKLE OLSUN"

Belediyelerde, zabıtanın dışarıya yansıyan yüzü olduğunu ifade eden Başkan Eroğlu, “Belediye zabıtası, yerel yönetimlere bağlı kamu güvenliği, kamu düzeni veya genel sağlığın korunması görevini yapan bir kolluk kuruluşudur. Sizler, belediye sınırları içinde ilin düzenini, halkının huzurunu ve sağlığını sağlayıp korumak amacıyla kanun, tüzük ve yönetmeliklerde, belirtilen görevleri ifa etmekle sorumlusunuz. Sizlerin sorumlulukları çok önemli. Sizler belediyemizin dışarıya yansıyan yüzünün en önemli fotoğrafısınız. Sizler şehrin yaşam kurallarını hayata geçiren arkadaşlarsınız. İyilikle, güzellikle yaklaşarak insanlara daha rahat yaşam standardı sağlamalıyız. Sorunları kırıp dökmeden çözerek davranışlarımızla topluma örnek olmalıyız. Çünkü sizler belediyenin aynası konumundasınız. Sizin hal ve hareketleriniz, giyim ve kuşamınız bunun için çok önemlidir” dedi.

"SİZLERE ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR"
Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla ilimizin huzuru ve güvenliği için zabıta çalışanlarına önemli görevler düştüğünü belirten Başkan Eroğlu, "Belediyelerde her birimin kendince görev ve sorumlulukları var ama belediye deyince vatandaşın aklına ilk sıralarda zabıta geliyor. O nedenle zabıtaya çok önemli görevler düşüyor Halkımızın bayramlarını rahat ve huzurlu bir şekilde geçirmelerini sağlamak hususunda gereken hassasiyeti göstermenizi önemle rica ediyorum. Zabıta Teşkilatının 190. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir araya geldiğimiz buluşmanın çalışmalarımızdaki başarının artırmasını diliyor, Belediyemizin halka ve esnafa açılan yüzü, halkımızın sağlıklı ve huzurlu yaşaması için gece gündüz demeden çalışan Zabıta arkadaşlarımın Zabıta Haftası’nı tebrik eder; teşkilatımıza hayırlı mesailer dilerim” diye konuştu.