BAŞKAN EROĞLU; İSTİHDAM KAPILARININ ARTMASI İÇİN GAYRET EDİYORUZ

25.08.2016 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Organize Sanayi Bölgesinde devam eden yol çalışmalarını Vali Cevdet Can, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Oğuz Keleş ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ersoy’la birlikte yerinde inceledi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat'ta yatırım yapacak firmaların ve istihdam kapılarının artması için çaba ve gayret ettiklerini belirtti.

Başkan Eroğlu, Bugün itibariyle Türkiye'de ki önemli firmalar ilimiz OSB'de faaliyet göstermeye başladılar. İnşallah bölgede yapılacak yeni düzenlemeler ile bu firmaların sayısı daha da artacaktır. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Vali Cevdet Can ise yaptığı açıklamada; “Daha sağlıklı bir ulaşım imkanı sağlanacak OSB içerisinde. OSB’ye girildiğinde istiyoruz ki her yer pırıl pırıl olsun. OSB hak ettiği itibarı kazanmış olacak inşallah.

2014 yılında biz ve başkanımız göreve geldikten sonra OSB’de bin 400 olan çalışan sayısı şimdi 4 binlere ulaştı. Bu rakam OSB’mizin gelişeceğini ve bölgesindeki diğer OSB’lerle kıyaslandığında gelişmesi için önünde hiçbir engel olmadığını gösteriyor. Bizim sloganımız OSB’ye gelecek yatırımcının önündeki bürokrasi engelini sıfıra indirmek. Sayın Başbakanımız 'Yatırım yapacak müteşebbislerimizin önüne mavi halı sereceğiz' diyor. Biz de o mavi halıyı üç dört katı serdiğimizi ifade ediyoruz. Önemli olan iyi bir çevre, iyi bir al beni.  İçeri girdiğinizde burası gayet bakımlı görünmeli. 'Buranın sokağı, tretuvarları, kaldırımları bakımlı ise demek ki burada hizmet var' diyebileceğimiz şekilde OSB hazırlamaya çalışıyoruz. İnşallah bunu birlikte gerçekleştireceğiz. Ben bunun için destek verenlere teşekkür ediyorum. Bu güne kadar bu zor imkânlarla üretim yapmaya çalışan müteşebbislerimize şükranlarımı sunuyorum. Bizim amacımız onlara daha kaliteli bir çevre, daha iyi bir altyapı hizmeti sunmak. Bunu gerçekleştirmek için de gayret gösteriyoruz. Bize bu yola çıkma azmini veren buradaki müteşebbislerimiz, buradaki üreticilerimiz. Bir kişi de çalışsa, bin kişi de çalışsa bizim makbulümüzdür. Başımızın üstünde yeri vardır. Biz üreten insanların önündeki tüm engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. OSB’mizin nizamiyesi gibi bir takım yerlerde yatırımlar yapıldı.  Ana caddenin görünür noktasından bir takım çalışmalar devam ediyor. Bizim önümüzdeki dönem itibariyle hedefimiz, buradaki çalışan sayısını 5 binin üzerine çıkarmak. Önümüzdeki bir-iki yıla kadar da bu rakamı aşarız inşallah. Önümüzdeki dönem için hükümetimizin yapacağı  bir takım teşvik  tedbirleri ile yeni yatırımlar Tokat’a gelecektir. Ankara’da Milletvekillerimiz, burada biz yerel yöneticilerin gayretleri birleştiği zaman Tokat’ta önümüzde engel kalmayacaktır. OSB’ler bir ilin gelişmesi için önemli. Bizim OSB’mizde bu bakımdan önemli OSB durumuna gelmiştir. Türkiye’de  söz sahibi olan, ilk beşe giren, ihracat bakımından ilk 5 yüze giren firmalardan, bizim OSB’mizde üretim yapan firmalar vardır. Bu da bizim OSB’mizin Türkiye’deki tanınırlılığına, itibarına önem katmıştır. Bizim amacımız onlara hizmetkâr olmak” diye konuştu.

Vali Can, Başkan Eroğlu ve beraberindekiler daha sonra OSB’de hizmet veren Şık Makas Tekstil’i ziyaret etti.

1 yıl önce 400 çalışanı ile üretim yapmaya başlayan ve şuan itibariyle kapasitesini arttırarak çalışan sayısını 900'e çıkaran Şık Makas yetkililerinden faaliyetleri ile ilgili bilgiler alan Başkan Eroğlu, çalışanlara işlerinde kolaylık dilerken, firma sahibine de işlerinde bol kazançlar temennisinde bulundu.