VİZYON PROJELERDEN BİRİ DAHA HAYATA GEÇİYOR

22.08.2016 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Karşıyaka Mahallesi Geksi Bulvarı ve Geksi Deresi viyzon projesinin tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu haftanın ilk gününde mesaisine belediye çalışmalarının devam ettiği bölgelerde inceleme yaparak başladı. Karşıyaka Mahallesi Geksi Bulvarı’nda derenin her iki kenarında yaklaşık dört aydır devam eden ve tamamlanmak üzere olan yol düzenleme ve asfalt yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, bölgede yapılacak çalışmalarla ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Yaklaşık dört aydır Geksi Bulvarı'nda çalışmalarımıza deva ediyoruz. 61 Projemizden biri olan Geksi Bulvarı ve Geksi Deresi düzenleme projemiz kapsamında Kültür Sarayı'ndan Kaşıkçıbağları'na giden yaklaşık 1200 metrelik alanda derenin her iki yakasında asfalt yenileme, prestijli kaldırım ve bisiklet yolları yapıyoruz. Şuanda Geksi Bulvarında eski asfaltı kaldırarak yenileme yapıyoruz.
Ayrıca Geksi Deresi içerisinde 4'er metrelik beton bloklar oluşturarak suyun daha rahat ve temiz bir şekilde akışını sağlayacağız. Yine Geksi Deresi üzerine ahşap malzemeden altı yaya köprüsü yaptık. Işıklandırma çalışmalarımızın da tamamlanması ile insanların imrenerek bakacağı bir dere olacak. Şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

Başkan Eroğlu Geksi Bulvarının ardından Altıyüzevler Mahallesi ile Karşıyaka Mahallesi’nin birbirine bağlayan sol sahil sulama kanalı rekreasyon çalışmalarını da yerinde inceledi.

Erenler Mezarlığı yan tarafında hem yeni oluşturulan Polis Şehitliği hemde yeni mezarlık alanında yapılan rekreasyon çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Başkan Eroğlu ayrıca Takyeciler Caminin tescilli olan bahçesinde Tokat Belediyesi tarafından yapılması planlanan düzenlemeyle ilgili Vakıflar yetkililerinden bilgi alarak yine tarihi Sulusokak mevkiindeki Sık Dişini Hela Müzesinde devam eden restorasyon çalışmalarını da yerinde inceledi.