DOĞA PARKURUNDA İLK FAALİYET

12.08.2016 Haberler

Çocukların doğa ile iç içe olmasını sağlamak, bağları, bahçeleri birebir görüp izleme fırsatı sunmak amacıyla Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun talimatlarıyla Nisan ayında Geyras Mahallesi’nde çalışmaların başladığı Doğa Parkuru’nda bugün ilk faaliyet yapıldı.

Tokat Belediyesi Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’nde öğrenim gören yaz kursu öğrencileri bugün doğa ile iç içe faaliyet yaptılar. Yaz kursu eğitmenleri eşliğinde öğrenciler Geyras Mahallesi’nde hazırlanan Tokat Belediyesi Doğa Parkuru’nda yürüyüş, izcilik ve piknik etkinliği yaparak doğa ile iç içe vakit geçirme fırsatı buldular.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Geyras Mahallesi’nde Rukiye Bumin Anaokulu arkasında yer alan Tokat Belediyesi Doğa Parkuru’na tüm çocukları, gençleri ve aileleri beklediklerini ifade etti.

Başkan Eroğlu; “Herşey geleceğimiz çocuklarımız için. Çocuklarımıza doğa sevgisini aşılamak onların Tokat’ın bağları, bahçeleri ve ormanlarıyla tanıştırma fırsatı sunmak için bu alanda güzel bir parkur oluşturduk. 750-800 metre gibi bir mesafede yürüdüğünüzde çamları ve ormanları görüyorsunuz. Şehre daha yukarıdan bakıyorsunuz. Mevsimlerin geçişlerini de daha iyi izleyebiliyorsunuz. Çocuklarımıza, gençlerimize ve ailelerimize bu tür faydalı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bu amaçla hazırladığımız Doğa Parkurumuza tüm çocuklarımızı, gençlerimizi ve ailelerimizi davet ediyorum.” dedi.