Projeler

Yayın Tarihi: 01.01.2016/ Okunma: 2614
TOKMEK (TOKAT MESLEK EDİNDİRME VE GİRİŞİMCİLİK) PROJESİ


Tokat Belediye Başkanlığı tarafından uygulamaya konulan Tokat Meslek Edindirme Kursları (TOKMEK) protokolü, Tokat Valisi Cevdet Can ve Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu tarafından tarihi Gökmedrese’de düzenlenen toplantı ile imzalandı. Yoğun ilgi nedeniyle başvuruların 27 Haziran tarihine kadar uzatıldığı kurslar için www.tokmek.com internet sitesinin de faaliyete geçirildiği bildirildi.

TOKMEK (TOKAT MESLEK EDİNDİRME VE GİRİŞİMCİLİK) PROJESİ

Vatandaşların mesleki ve kültürel birikimlerini artırmaya yönelik bir uygulama olarak Tokat Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen TOKMEK ile, Ahşap oyma, ebru, fotoğrafçılık, seramikçilik, ağaç budama, ağaç aşılama, bilgisayar kullanımı, aşçılık, model uçak, hüsnü hat, vitray sanatı, yazarlık okulu, diksiyon, Kuran-ı Kerim, bağlama, ney, gitar, Arapça, İngilizce, Rusça, Osmanlıca, resim, takı tasarım,  tahta baskı, yüzme, hızlı okuma ve anlama ve yüzme alanlarında katılımcılara eğitim verilecek.

Protokol imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, bu kurslarla vatandaşların daha donanımlı olmalarını ve aynı zamanda kültürümüzün yaşatılmasına katkı sağlayamayı hedeflediklerini söyledi. 

Özellikle tarihi ve kültürel niteliği olan bazı meslek dallarının bu kurslar ile yok olmaktan kurtulabileceğini belirten Başkan Eroğlu, "Önemli bir çalışmamızın biraz sonra imzasını atacağız. Bu güzelliğe katkı sağlayan başta Tokat Valiliğimize, Tokat Kent Konseyimize, Turizm İl Müdürlüğümüze ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze çok  teşekkür ediyorum. TOKMEK (Tokat Meslek Edindirme Kursları) bir taraftan insanlarımızın yeteneklerini ortaya çıkararak ticari anlamda da bir şeyler yapabilmeyi sağlarken, diğer yandan da sosyal, kültürel bir takım aktiviteleri de yerine getirecekleri bir çalışma olacak. Belki Tokat'la özdeşleşmiş olan el sanatları gibi bir takım becerilerinde günümüzde ve bundan sonra da yaşamasına vesile olacak. Tokat Belediyesi olarak bundan önceki zamanlarda şunu ifade etmiştik; İnsanımızın yanında olacağız, kültürümüzü yaşatacağız, insanlarımıza sosyal anlamda güzel işler ve güzel aktiviteler oluşturacağız. Böylesi tarihi bir mekanda insanlarımız bu güzel çalışmalara imza atsın istedik. Sayın Valimiz ve Kültür Müdürlüğümüzle birlikte bu mekanı beraberce kullanıp TOKMEK kurslarımızı burada vereceğiz. Bu kurslar, Tokat'a has el sanatlarının devam etmesini sağlarken, bir tarafta da insanlarımıza maddi anlamda bir şeyler katacaktır. Bu çalışmada emeği geçen belediye çalışanlarımıza, daire amirlerimize ve sayın Valimize teşekkür ediyorum" dedi.

PROJE İLE İLGİLİ HABERLER:

TARİHİ MEKANDA, TARİHİ PROTOKOL

Nasıl Kayıt Olurum?