Projeler

Yayın Tarihi: 22.05.2014/ Okunma: 2539
KÜLTÜR VE SANAT EKİNLİKLERİ


Turizm açısından yörenin tanıtımı ve pazarlamasını ve markalaşmasını sağlayacak, toplumda pozitif bilinç, duyarlılık, farkındalık oluşturacak, etkili ve ses getiren kültür ve sanat etkinlikleri yapılacaktır.

Söz konusu etkinlikler yüksek kalite ve profesyonellikte organize edilecek, yöremizin tanıtılacağı bir fırsat olarak değerlendirilecektir.

Proje kapsamında, Tokat destinasyonunun ve marka kimliğinin kullanıldığı profesyonel tasarımla hazırlanmış tanıtım materyalleri hazırlanacaktır. Tokat'a ait güncelleştirilmiş, profesyonel resim arşivi, mevsimlere göre oluşturulacaktır. EMİTT Uluslar arası Turizm Fuarı başta olmak üzere turizm fuarlarına katılım sağlanacaktır. Yerli ve yabancı turizm yazarları, tur operatörleriyle birlikte Tokat'a davet edilerek, yörenin tanıtımı ve tur operatörlerinin Tokat'a tur düzenlemesi sağlanacaktır. Tokat dışındaki Tokatlıların Tokat'a gelmeleri sağlanarak iç turizmin canlanması sağlanacaktır. Tokat'ı tanıtacak ve aidiyet duygularını canlı tutacak kaynak kitapların (Lezzet Yolu kitabı, El Sanatları kitabı vs.) hazırlanması, tasarımı ve basımı sağlanacaktır. Turizmin Gelişmesini sağlamak üzere turizm konulu çalıştay, paneli sempozyumlar düzenlenecektir. Hava Sporları Turizminin geliştirilmesi amacıyla ulusal yamaç paraşütü etkinliği yapılacaktır. Tokatın kültürel değerlerini tanıtacak kitaplar bastırılacaktır. Eğitime destek anlamında ilçemizdeki başarılı öğrencilerin basılı yayınlarla desteklenmesi ayrıca Belediye bünyesinde tiyatro ve koro ekipleri kurularak yeteneği olan genç-yaşlı tüm halkımızın bu sanat etkinliklerden faydalanmasını sağlanacaktır.