Projeler

Yayın Tarihi: 21.05.2014/ Okunma: 3766
YENİ ŞEHİR MEZARLIĞI VE MEVCUT MEZARLIKLARIN DÜZENLENMESİ PROJESİ


Tokat’a yeni bir şehir mezarlığı kazandırılacaktır. Bununla beraber Tokat'taki tüm mezarlıkların çevre düzenlemesi yapılacak, mezarlıklara yapılan ziyaretlerin daha kolay olması sağlanacak, ihtiyaç duyulan her bölgede kilit parke, peyzaj, sert zemin çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Tüm mezarlık girişlerinde meydan düzenlemeleri yapılacak, estetik görünüm kazandırılacak, mezarlıklardaki kapılar yenilenecek, mezarlık duvarları ve korkulukları  iyileştirilecek, eksik olan yerler tamamlanacak, mezarlık içi ara  yürüme yolları düzenlenecektir.

Vatandaşların mezarlık ziyaretleri kolaylaştırılacak, mezarlık girişlerinde eksikliği hissedilen yerlerde mescit ve şadırvan yapılacak,  mezarlık girişlerinde ve mezarlık içinde uygun yerler planlayarak; oturma, dinlenme ve taziye kabul  alanları oluşturulacaktır.

Özel günlerde (Dini Bayramlar, Kandiller) yayın yapılmak üzere ses sisteminin ve mezarlık giriş ve mezarlık içi ulaşım yollarında  aydınlatma sistemi kurulacak, mezarlıklarda ve mezar üstlerinde peyzaj düzenlemesi ile yapılan peyzajın korunması ve bakımına yönelik sulama tesisatları yapılacak, mevsimlik çiçek dikilecek, eksikliği hissedilen  mezarlıklarda ağaçlandırma yapılacaktır.