Haber

Yayın Tarihi: 25.11.2017/ Okunma: 757
BAŞKAN EROĞLU: ÖĞRETMENLERİMİZ MİLLİ BİRLİĞİMİZİN TEMİNATIDIR


Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

BAŞKAN EROĞLU: ÖĞRETMENLERİMİZ MİLLİ BİRLİĞİMİZİN TEMİNATIDIR

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kültür Sarayı Adnan Menderes Konferans Salonunda, halen görev yapan öğretmenler, emekli öğretmenler ve aday öğretmenlerin katılımıyla düzenlediği kutlama programına katıldı.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen program sonrasında, öğretmenliğin hiç bitmeyen bir öğrencilik olduğunu belirten Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “Bir milletin milli ahlaki ve ekonomik yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerimizdir. Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal ve hizmet mesleğidir. Geleceğimizin kurucusu, fedakâr, gönlü sevgi dolu bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi. 

Konuşmaların ardandan emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri verildi. Ardından aday öğretmenler için yemin töreni düzenlendi. Açılan Türk bayrağı etrafında toplanan stajyer öğretmenler, yeni başlayacakları kutsal görev öncesi hep bir ağızdan yemin etti.

Program sonrasında Başkan Eroğlu, katılan tüm eğitimcilere hediyelerini takdim etti.