Haber

Yayın Tarihi: 04.11.2017/ Okunma: 478
BAŞKAN EROĞLU’NDAN ÇINAR’A DESTEK


Tokat’ta, lösemi hastası 5 yaşındaki Çınar Yılmaz Yanar için sosyal medyada "Çağrıma kulak ver" hashtagi ile başlatılan kan bağışı kampanyası ikinci gününde de yoğun ilgi gördü.

BAŞKAN EROĞLU’NDAN ÇINAR’A DESTEK

Ordu'nun Fatsa ilçesinde memur olan Gürkan ve Ayşin Yılmaz Yanar çiftinin oğlu lösemi hastası Çınar Yılmaz Yanar'a uygun ilik bulunması için başlatılan kampanya ikinci gününde de büyük ilgi gördü. 'Çağrıma kulak ver' başlığında yapılan kampanyaya vatandaşların yanı sıra Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’da destek verdi.

'Çağrıma kulak ver' başlığında başlatılan kampanya için Tokat Belediyesi hoparlöründen vatandaşlara çağrıda bulunuldu.

Yeraltı Çarşısı üzerinde Kızılay tarafından kurulan stantta vatandaşlar form doldurarak donör olmak için kan verdi. Donör olan vatandaşlar ayrıca Çınar gibi ilik nakli bekleyen lösemi hastalarına da umut oldu.

"Hemşehrilerimizi bu kampanyaya davet ediyoruz"

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kızılay ile birlikte toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla düzenlenen kampanyaya halkın destek olmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Hafta içinde kampanyanın devam edeceğini belirten Başkan Eroğlu, Çınar’a uygun donör bulunması için halkın bu desteklerini devam ettirmesini beklediklerini dile getirdi. Çınar gibi ilik bağışı bekleyen birçok hastaya bu kampanyanın umut olacağına işaret eden Başkan Eroğlu, "Bizler de bu anlamda kampanyaya destek olarak elimizden geleni yaparak yaralarına merhem olmaya geldik. Duyarlılık gösteren hemşehrilerimizi bu kampanyaya davet ediyoruz" dedi.

Tokat Kızılay Şube Başkan Yardımcısı Ahmet Kayhan Kılıç, Tokat halkından kök hücre bağışı için önemli derecede destek gördüklerini kaydetti. Lösemili hastalar için 2013 yılında Kızılay tarafından kan merkezlerinde başlatılan çalışma ile alınan kök hücrelerin eşleşmesi durumunda bağışçı ile irtibata geçildiğini ifade eden Kılıç, hastaya ilik nakli yapılarak sağlığına kavuşabildiğini sözlerine ekledi.

ÇINAR'IN DEDESİ BAĞIŞÇILARA DUA ETTİ

Çınar'ın dedesi Mehmet Eryol, Tokat halkının 'Çağrıma kulak ver' kampanyasına göstermiş olduğu yoğun ilgiye teşekkür ederek, "Çınar ve Çınar gibi hastalara umut verilmesinden dolay çok mutluyum bir dede olarak. Tokat halkından Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.