Haber

Yayın Tarihi: 02.11.2017/ Okunma: 398
BÖLGENİN EN BÜYÜK KİTAP FUARINA ZİYARETÇİ AKINI


Tokat Belediyesinin Cumhuriyet Meydanında düzenlediği kitap fuarı büyük bir ilgiyle devam ediyor. 

BÖLGENİN EN BÜYÜK KİTAP FUARINA ZİYARETÇİ AKINI

31 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan bölgenin en büyük kitap fuarını açılış günü 11 Bin 300 kişi ziyaret etti. Fuarın ikinci gününde ziyaretçi sayısının 15 Bini geçmesi bekleniyor.

Tokat Belediyesi kültür camiasının büyük bir takdiri ile karşılaşan, bölgenin en büyük kitap fuarına imza attı. Fuar daha ilk gününde çevre il ve ilçelerden gelen binlerce ziyaretçi akınına uğrayarak büyük bir ilgiyle karşılaştı.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu “Okuyan Şehir Tokat” hedefi doğrultusunda açılan bölgenin en büyük kitap fuarına ilk gününde 11 Bin 300 kişi geldi. Fuarın ilk gününe, Yedi Güzel Adam’dan Rasim Özdenören, Tarihçi – yazar Yavuz Bahadıroğlu, Başbakanlık Başdanışmanı Necdet Subaşı, Kişisel Eğitim Uzmanı Sıtkı Arslanhan, Tarihçi – yazar Dursun Gürlek gibi ülkemizin en önemli yazarları katıldı. Yazarlar söyleşi ve imza günleri vasıtasıyla okurlarıyla bir araya gelme imkanı buldu. Yozgat Valisi hemşehrimiz Sn. Kemal Yurtnaç da kitap fuarının ilk ziyaretçilerinden biri oldu.

Tokat Belediyesi’nin organize ettiği 1. Tokat Kitap Fuarı 8 Kasım tarihine kadar her gün 10.00 ile 20.00 arasında Cumhuriyet Meydanında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kitap Fuarı, Çocuklarla Dolup Taşıyor

Tokat Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanında kurulan Kitap Fuarı çocuklarla dolup taşıyor. Fuar okullardan gelen öğrencilerin ziyaretleriyle büyük canlılık yaşadı.

Türkiye’nin önde gelen yayınevleri, yan yana kurulan stantlarda kitap dünyasını Tokat’a taşıdı. Türk ve Dünya Edebiyatından tarihe, çocuk kitaplarından bilimsel yayınlara kadar binlerce kitabın sergilendiği fuar, her yaştan ve kesimden insanı fuar alanına çekiyor. Tokat Belediyesinin düzenlediği bölgenin en büyük Kitap Fuarı, indirimli satışlarıyla da ziyaretçileri memnun ediyor.

85 yayınevi, 1 milyon kitap ve 101 yazarın yer aldığı, imza günleri ve söyleşi programlarıyla zenginleşen Kitap Fuarı, 8 Kasım’a kadar devam edecek. Tüm kitapseverleri bekliyoruz.