Haber

Yayın Tarihi: 29.10.2017/ Okunma: 766
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İÇERİSİNDE KUTLANDI


İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 94 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İÇERİSİNDE KUTLANDI

Cumhuriyet'in 94'üncü yıl dönümü kutlamaları Vali Ömer Toraman'ın makamında tebrikleri kabul etmesi ile başladı. Program daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan etkinliklerle sürdü. Buradaki etkinlikleri izleyenlere Vali Ömer Toraman ve beraberindeki protokol üyeleri tarafından bayrak dağıtıldı. Program Vali Toraman, 48'inci Piyade Eğitim Alay ve Garnizon Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu ve Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nun halkı selamlaması ile başladı.

Günün anlamına ilişkin konuşma yapan Vali Toraman, şöyle dedi: "Milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin 94'ncü yılı, Türk milletinin en büyük bayramı hepimize kutlu olsun. Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan, aziz şehitlerimizi, muhterem gazilerimizi sonsuz şükranla anıyorum."

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise yaptığı açıklamada; “İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 94 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır.
Ülkemizin gurur günü Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıl dönümü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle yad ediyorum” dedi.

Kutlamalar kapsamında düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Vali Ömer Toraman tarafından ödülleri verildi. Şiirlerin okunmasıyla devam eden kutlamalar halk oyunları gösterisi, tören yürüyüşü ve motosikletlilerin geçişiyle son buldu.

Kutlama programı sonrasında Tokat Belediyesi tarafından Taşhan’da düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Halk Resepsiyonu ve Müzik Dinletisi programında vatandaşlara pilav ikramında bulunuldu.