Haber

Yayın Tarihi: 11.10.2017/ Okunma: 1277
TOKATLI KADINLAR İLK GEZİLERİNİ ÇANAKKALE'YE YAPTI


Tokat Belediyesi Sosyal Kültür İşleri Müdürlüğü organizesinde çoğunluğu hayatında ilk defa il dışına çıkan kadınlar Çanakkale şehitliğini ziyaret etti.

TOKATLI KADINLAR İLK GEZİLERİNİ ÇANAKKALE'YE YAPTI

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nun talimatı ile 42 mahallede hayatında il dışına çıkma imkânı bulamamış veya uzun süredir hiçbir sosyal etkinliğe katılmamış olan kadınlara yönelik bir çalışma yapılarak Çanakkale-Bursa gezisi düzenlendi.

Mahalle Muhtarları vasıtasıyla gezi programına davet edilen 50 kişilik gurup Çanakkale'de kahramanlık destanı yazan atalarının huzurunda olmanın mutluluğunu yaşadı. Rehber eşliğinde şehitler diyarında Conkbayırı, 57.Piyade Alayı Şehitliği, Şehitler Abidesi, 26. Alay ve Yahya Çavuş Şehitliği'ni ziyaret eden çoğunluğu 60 yaş üzeri kadın duygusal anlar yaşadı. Vatanı için canlarını veren şehitlerimize dualar eden kadınlar, Çanakkale ziyaretinin ardından Bursa'da tarihi mekânları ziyaret etme imkânı buldu.
Yaklaşık 15 kafile şeklinde planlanan gezi programlarının devam edeceğini ifade eden Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, "Belediyecilik kanatlı bir kuş gibi, bir kanadı temel belediyecilik, diğer kanadı ise insanlarımızın isteklerini kapsayan sosyal belediyecilik. Yaklaşık 3.5 yıllık görevimizde yaptığımız sosyal tesis ve donatı alanları ile Tokat halkının bu taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Siz şehrinizde ne kadar asfalt yol, parke ve diğer belediyecilik hizmetlerini yaparsanız yapın eğer gönüllere dokunamıyorsanız işiniz maalesef yarım kalıyor. Bizler sosyal belediyeciliği pirimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan gördük. Adeta belediyeciliğin kitabını yeniden yazan Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da yaktığı meşale bugün AK Partili belediyeler olarak Anadolu’da yayılmıştır. Hatta bu değişimin önünde duramayan birçok AK Partili olmayan belediyede bu çalışmaları örnekleme olarak almıştır. İşte bu çerçevede bizlerde hayatlarında Tokat dışına çıkma imkânı bulamış veya uzun süredir hiçbir sosyal geziye katılmamış teyzelerimizi tespit ederek kafileler halinde Çanakkale'ye geziye gönderiyoruz. Onların heyecanı mutluluğu her şeye değer. Bizim belediyecilikte en büyük muradımız gönülleri yapmaktır" dedi.