Haber

Yayın Tarihi: 11.04.2017/ Okunma: 1769
AVRUPA HALTER ŞAMPİYONU SEZER BAŞKAN EROĞLU’NU ZİYARET ETTİ


Avrupa Halter Şampiyonası Erkekler 62 kiloda Türkiye'yi temsil ederek koparmada altın madalya kazanan Bünyamin Sezer, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu makamında ziyaret etti.

AVRUPA HALTER ŞAMPİYONU SEZER BAŞKAN EROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, güzel duygular yaşattığı için Bünyamin Sezer’e teşekkür etti. Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; ”Bizlere güzel bir duygu yaşattınız. Şehitlerimiz kanında rengini alan al bayrağımızı göndere çektirmek son derece önemli. Bizlerde müsabakaları izlerken al bayrağımızın göndere çekildiğini, dalgalandığını, istiklal marşımızın okunduğunu görmek bizlere gurur veriyor. Bunu bütün Avrupa’ya ve Dünya’ya dinlettiğinizde durum daha farklı oluyor. İşin bu tarafını ve bu boyutunu ön plana almak suretiyle de gayretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

Diğer taraftan da bireysel sporlar anlamındaki bu başarı sadece Türkiye’mizin değil Tokat’ımızın da bir başarısı olması bizleri ayrıca sevindiriyor. Bireysel sporlarda, halterde, güreşte, tekvandoda ve atletizmde de başarılar geliyor. Buralardan dereceler, madalyalar alıyoruz. Bireysel sporlara daha da önem verilmesi lazım. Yatırımların bu noktalarda daha fazla yapılması lazım. Açılacak bir takım sportif tesislerle, alanlarla bunları taçlandırmak lazım. Sporcu fabrikası ile ilgili bir adım atıldı. 15 Mayıs’ta ihalesi yapılacak ve içerisinde 8 tane spor tesisini barındıran 5.500 M2 alanı olan sporcu fabrikası tesisi açılacak.  Bu da Tokat için son derece önemli.  Bizler bu alt yapı tesislerini çoğaltalım ki daha nice nice Bünyamin Sezer’ler, Soner Demirtaş’lar, Mustafa Kaya’lar yetişsin ki bizlerde daha da gurur duyalım, göğsümüz kabarsın.

Bünyamin kardeşim de koparmada iman gücüyle Allah’ın inayetiyle 135 Kilogram kaldırarak bu zaferi elde etti. Ben inanıyorum ki; önümüzdeki Dünya Şampiyonasında, Olimpiyat Şampiyonasında ve

daha bir çok şampiyonlarda bir çok madalyayı bizlere getirecek. Ülkemize, Tokat’ımıza böyle bir sevinci yaşattığı için ve Tokatlı bir sporcu olarak Tokat’ı tanıttığı için kendisini ve hocamızı tebrik ediyorum.

Avrupa Halter Şampiyonu Bünyamin Sezer’de, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na her zaman destek olduğu için teşekkür ederek; “Biz de sizin desteğinizi, ilgi ve alakanızı her zaman arkamızda hissettik. Sizlerden de Allah razı olsun. İhtiyaçlarımızı her anımızda karşılayan Gençlik Spor İl Müdürümüz ve hocalarıma da teşekkür ediyorum. Bu başarı sadece benim değil sizlerin duaları ve emekleri ile gerçekleşiyor” dedi.