Haber

Yayın Tarihi: 11.04.2017/ Okunma: 5354
TOKAT'TA COŞKULU BÜYÜK BULUŞMA


Tokat Belediyesi ve TAHAD tarafından düzenlenen Artova, Yeşilyurt, Sulusaray ve Çamlıbel Belediyelerinin buluşması Hüseyin Akbaş Spor Salonunda gerçekleştirildi. 

TOKAT'TA COŞKULU BÜYÜK BULUŞMA

“Büyük Buluşma” adı altında düzenlenen etkinliğe Tokatlılar yoğun ilgi gösterdi. Tokat Belediyesinin öncülüğünde organize edilen gecede konuşan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Başkan Eroğlu; “Hamdolsun ki bizler kardeşlik hukuku ile birlik ve beraberlik içerisinde bu gecede bir araya geldik” dedi.

Dünyada Türkiye’nin çok eşsiz bir yerde olduğunu vurgulayan Başkan Eroğlu sözlerine şöyle devam etti; “Anadolu’muzun taşı toprağı altın. Tokatımız da ülkemizin incisi. Doğası ile, tarihi ile en önemlisi de insanı ile parmakla gösterilen bir şehir Tokat. Tüm ilçelerimizin de hepsi birbirinden güzel ve özel. Bugün burada; Artova, Sulusaray, Çamlıbel ve Yeşilyurt ilçelerimiz ile birlikteyiz. Hepiniz vatanını, milletini, ülkesini seven insanlarsınız. Yüreğiniz vatan aşkı ile, toprak aşkı ile dolu. Sizler bu şehrin ve bu ülkenin daha iyiye, daha güzele ulaşması için çalışan, çabalayan insanlarsınız. Son yıllarda hem Türkiye’mizde, hem Tokat’ımızda çok güzel işler yapıldı. Ben başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah hem bölgemiz, hem Tokat’ımız çok daha güzel işlere gebe. İnşallah Tokat daha da büyüyecek, gelişecek ve değişecek. Tokat’ımızın için yalnızca siyasilerimiz değil, sizler de alın teri akıtıyorsunuz Allah hepinizden razı olsun. Bizler mesele Tokat ise gerisi teferruattır diyerek Tokat’ın büyümesinde ve gelişmesinde büyük gayretler göstereceğiz. Bizler vatanımıza, ülkemize ve al bayrağımıza hep birlikte sahip çıkacağız. Bugün bizi kim bölmeye çalışırsa çalışsın, kim bu ülkeye bu vatana gözünü dikerse diksin bizim Artova’mız, Yeşilyurt’umuz, Sulusaray’ımız ve Çamlıbel’imiz o gözleri oymasını bilir. Bu yüzden Allah, bizim birliğimizi ve beraberliğimi her zaman daim eylesin. Al bayrağımızın altında, ezan sesleri ile bir ve beraber olarak huzurla yaşamayı Rabbim bizlere nasip etsin” Başkan Eroğlu; “Büyük Türkiye’miz için öyle bir ses çıkaralım ki Almanya’dan, Hollanda’dan, İsviçre’den, Pensilvanya’dan duyulsun” diyerek salonu dolduran kalabalıktan “evet” sözü aldı.

Tek devlet için, tek bayrak için, tek vatan için, yeni Türkiye için, büyük Türkiye için coşkulu kalabalıkla birlikte evet diyen Başkan Eroğlu; “Değerli hemşehrilerim hepinizden Allah razı olsun, gecemiz mübarek olsun. Türkiye’mizin ve Tokat’ımızın bahtı açık olsun. Buraya kadar gelip bu güzel atmosferle bizleri onurlandırğınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Tokat Milletvekilleri, Celil Göçer, Coşkun Çakır, Zeyid Aslan, birer konuşma yaparak, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.

TAHAD’ın organizesinde düzenlenen gece de sahne alan Mustafa Yıldızdoğan konserinin ardından program sona erdi.

Tokat Hüseyin Akbaş Spor Salonunda düzenlenen programa; Tokat Milletvekilleri Prof. Dr. Coşkun Çakır, Prof. Dr. Celil Göçer, Av. Zeyid Aslan, Kadim Durmaz, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, TAHAD Başkanı O.Faruk Bal, Ak Parti İl Başkanı Metin Polat, MHP İl Başkanı Onur Çalışkan, İlçe Kaymakamları, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Artova Belediye Başkanı Lütfü Yalçın, Yeşilyurt Belediye Başkanı Kazım Misafir, Sulusaray Belediye Başkanı Halil Demirkol, Çamlıbel Belediye Başkanı Adem Akgül, Tahad Yönetim Kurulu Üyeleri, Kamu Kurum Müdürleri ve İl Merkezi, Artova, Yeşilyurt, Sulusaray, Çamlıbel ‘den gelen vatandaşlar katıldı.