Haber

Yayın Tarihi: 03.04.2017/ Okunma: 1093
BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİK YEMEĞİ


Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen birlik, beraberlik ve kardeşlik yemeğinde belediye çalışanları bir araya geldi.

BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİK YEMEĞİ

Birlik, beraberlik ve kardeşlik yemeğinde konuşan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, şehrin güzelleşmesi ve gelişmesi için gece gündüz demeden birlikte alın teri akıttıkları mesai arkadaşlarıyla bir araya geldiklerini söyledi. Tokat Belediyesi olarak memur ve işçilerle gayretle, aşkla ve heyecanla çalıştıklarını ifade eden Eroğlu," Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik gecemizde misafirimiz olan Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt'a, Ak Parti İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı, Teşkilat mensupları, Sendika Başkanları ve Basın mensuplarına teşekkür ediyorum.
Tokatımızın büyümesinde, imar edilmesinde; birlikte, beraber alın teri akıttığım mesai arkadaşlarım;
Tokat Belediyesi olarak memurumuzla, işçimizle tüm emek veren değerli kardeşlerimizle gayretle aşkla heyecanla çalışıyoruz. Bugün itibariyle 258 memur, 137 işçi, 580 taşeron, 975 kişiyle bir aile olarak çalışıyoruz. Bu yıl 200 tane yardım için işkur kapsamından gelen kardeşlerimizle sayımız 1175'e çıktı. Verdiğiniz emeklerden, yaptığınız çalışmalardan, bu şehre dair akıttığınız alın terlerinden dolayı Allah razı olsun. 
Belediyeler özellikle o şehirlerin lokomotifidir. Yaptıkları hizmetlerle en önemli kurumlardan birisidir. Belediyecilikte insanlığın en temel ihtiyaçları giderilir. Bunula beraber yaptığımız iş itibariyle herhangi bir mesai kavramımız da bulunmuyor. Gece gündüz her daim halkımızın hizmetindeyiz. Belediye olarak herkese hitap eden çalışmalar yapıyoruz. Görevlerimizin haricinde insanların bizden farklı talepleri olur. Onları da karşılamaya çalışıyoruz. Yapabileceğimiz her türlü talebi karşılamaya çalışıyoruz. Belediyecilikte aşkla şevkle heyecanla bakar onların dertleriyle dertlenirseniz onların dualarına mazhar olursunuz. Bizde Tokatımızda büyük bir gayret ve aşkla şehre dair büyük işler yapmaya çalışıyoruz. Milletimizin çizdiği noktadan asla vazgeçmeden şehrimizin büyümesi için gayret ediyoruz. Yapılan bu dualar hepimize. İnşallah bundan sonra da aşkla şevkle çalışmaya devam edeceğiz. Bize gelen her türlü derdinizle dertlenmeye çalışıyoruz.
İşçimizin de memurumuzun da hiçbir alacağı yok hamdolsun. Aynı şekilde taşeron çalışanlarımıza da borcumuz yok. Çalışanların hakkını zamanında vermeye gayret ediyoruz.
Ülkemiz önemli bir referanduma, halk oylamasına gidiyor. Bu anlamda bizlerde sizlerin desteklerini talep ediyoruz. Darbeler ülkesi, ekonomik krizlerle boğuşan bir eski Türkiye'yi hepimiz biliyoruz. Ama diğer taraftan yeni bağımsız, dışardan yönetilmeyen, ülkeyi yollarla, eserlerle hizmetlerle donatan, hedefleri olan yeni bir Türkiye'den bahsediyoruz. Eğer biz daha da gelişen bir Türkiye'de yaşamak istiyorsak o zaman Kararımız Net Oyumuz Evet. Sizlerin değerli oylarıyla inşallah Türkiyemiz daha büyüyecek ve daha muasır medeniyetleri ulaştıracağız. Asla bu ülkenin bu toprakların düşman işgaline uğramaması için sonuna kadar devam edeceğiz. 16 Nisan Türkiyemizi daha güzele daha iyi ulaştırması anlamında bir kavşaktır. Hepinizden bir kez daha Allah razı olsun. Allah kazasız belasız çalışmayı bu şehri büyütmeyi nasip etsin” dedi.