Haber

Yayın Tarihi: 30.03.2017/ Okunma: 4233
BAŞKAN EROĞLU’NUN REGAİP KANDİLİ MESAJI


Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokatlıların üç aylar ve Regaip Kandili’ni kutlayarak, “Regaip Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar, Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimidir” dedi.

BAŞKAN EROĞLU’NUN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 29 Mart Çarşamba günü başlayacak olan üç aylar ve Perşembe günü Regaip Kandilinin idrak edileceğini belirterek, “Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylara kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Regaib Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar, Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimidir.

Regaip, Allah’ın mağfiretinin, engin lütuf ve kereminin üzerimize yağdığı bir rahmet gecesidir.Toplum olarak bu mübarek geceyi değerlendirerek birbirimize kenetlenmeliyiz. Birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmeliyiz. Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız” dedi.

Başkan Eroğlu, “Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimiz ve bütün İslam âleminin Regaib Kandilini kutluyor, vatan toprağını korurken şehit düşen tüm kahramanlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.