Haber

Yayın Tarihi: 22.03.2017/ Okunma: 2930
BAŞKAN EROĞLU: “ENGELSİZ TÜRKİYE İÇİN EVET DİYORUZ”


Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat İl Başkanlığı tarafından 21 Mart Dünya Down Sendromlular Gününde, down sendromlu çocuklar ve aileleriyle buluştu.

BAŞKAN EROĞLU: “ENGELSİZ TÜRKİYE İÇİN EVET DİYORUZ”

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, programda yaptığı konuşmada; “Engelli kardeşlerimiz ve aileleriyle beraberiz. Evlatlarımızın Tokat’a dair çektikleri görme fırsatını yakaladık. Hepsinin gözlerindeki o ışıltı ve o sevgi bizleri de mutlu etti. Çocuklarımızın yüzlerinde ki o tebessümü o mutluluğu tarif edemeyiz.

Son derece önemli günlerden geçiyoruz. Türkiye’mizin faydasına olmayan Türkiye’miz için iyi olmayan hiçbir işin asla içinde olmadık. Yeni Türkiye’nin daha fazla yollara, daha fazla eserlere ulaşması için bir irade ortaya koyacağız. Bu irade bizi 2023’e 2053’e ulaştıracak. İnanıyorum ki Türkiyemiz daha koşar adımlarla yoluna devam edecek, Türkiye’nin geleceğine imza atacağız. Çocuklarımız için, Türkiye için, engelsiz bir yaşam için Evet diyoruz.

Sadece sosyal politikalar anlamında ülkemizde yapılanlar parmak ısırtıyor. Eskisiyle kıyaslanmayacak derecede fersah fersah fark var. Engellimiz ihtiyaçlımız çok daha güzel işleri hak ediyor. Vereceğimiz evetlerler daha iyiye daha güzele taşıyacağız.

Çocuklarımız sizlerin ve bizlerin göz bebeği. Hep beraberce daha çok güzel bir ülkede yaşamayı Allah nasip etsin. Sizlerin her daim yanınızda olmaya gayret ediyoruz, bundan sonra da olacağız. Sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu bir kez daha belirtmek istiyorum” dedi.

Daha sonra Başkan Eroğlu ve katılımcılar çocukları ve ailelerle tek tek ilgilenerek, onların mutluluklarına ortak oldular.