Haber

Yayın Tarihi: 22.03.2017/ Okunma: 2314
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARLA FARKINDALIK SERGİSİ


Tokat Fotoğrafçılar Derneği, Dowm Sendromu Derneği Tokat Şubesi ile ortaklaşa düzenlediği 'Siz de Gelirseniz +1 Oluruz' adlı fotoğraf sergisini vatandaşların beğenisine sundu.

DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARLA FARKINDALIK SERGİSİ

Tokat'ta bir alışveriş merkezinde düzenlenen serginin açılışına; Tokat Valisi Cevdet Can ve Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. 
Sergide, Dowm sendromlu çocukların fotoğraf sanatçılarıyla birlikte çektikleri fotoğraflar yer aldı.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise yaptığı açıklamada; “21 Mart Dünya Down Sendromu Gününde down sendromlu kardeşlerimiz tarafından hazırlanan 'Objektifine +1 Değer Kat' fotoğraf sergisine katıldık.
Gerçektende down sendromlu kardeşlerimizin objektifine +1 değerde görüntüler yansımış. Bu güzel sergi için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Dowm Sendromu Derneği Tokat Şubesi Başkanı Seyhan Yazıcı Çoluk, Down sendromlu çocukların fırsat verildiğinde birçok şeyi başarabileceklerini belirterek; "Çocuklarımız bunu açılışı yapılan bu fotoğraf sergisi ile herkese göstermiş oldular. Fırsat verildiğinde çok güzel işler başarıyorlar" diye konuştu. Tokat Fotoğrafçılar Derneği Başkan Vekili Fehmi Ertin de amaçlarının fotoğraflara bir değer katmak olduğunu belirterek; "21 Mart Dowm sendromluları haftasında farklı bir etkinlik oluşturmak adına, Dowm sendromlu çocuklarla beraber etkinlik düzenledik. Onun neticesinde de böylesi güzel bir sergi açtık. Amacımız dikkat çekmek ve bu çocuklarımızın da fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini göstermekti. Bunu da bu sergimizde herkese gösterdik" dedi.
Serginin hafta sonuna kadar açık kalacağı bildirildi.