Haber

Yayın Tarihi: 16.03.2017/ Okunma: 3384
BAŞKAN EROĞLU, LÖSEMİ HASTASI NİSANUR İÇİN DÜZENLENEN KERMESE KATILDI


Tokat'ta yaşayan lösemi hastası 7 yaşındaki Nisanur Şimşek için Bilgi Okulları öğrencileri kermes düzenledi. Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu kermese katılarak destek verdi.

BAŞKAN EROĞLU, LÖSEMİ HASTASI NİSANUR İÇİN DÜZENLENEN KERMESE KATILDI

Tokat'ın Pazar ilçesine bağlı Üzümören beldesinde yaşayan Osman ve Çiçek Şimşek çiftinin iki kız çocuğundan 7 yaşındaki lösemi hastası Nisanur Şimşek, haftada bir gün Ankara'ya giderek tedavi görüyor. Kemoterapi tedavisi nedeniyle saçları dökülen ve ailesinin enfeksiyon kapmaması için öpüp koklayamadığı Nisanur'un tedavisinin ise bir kaç yıl daha devam etmesi bekleniyor. Turhal ilçesinde bir mermer ocağında asgari ücretle çalışan baba Osman Şimşek ise kızının tedavi masraflarını karşılamakta zorlandığı için özel bir okul yönetimi tarafından Nisanur için yardım kermesi düzenlendi. Öğrenci velileri tarafından hazırlanan yiyecekler okulda açılan stantlarda satışa sunuldu. Öğrenciler Nisanur için açılan stantlarda pasta, börek, tatlı sattı.

Öğrenciler ailelerinin yardımları ile kermes düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını, kısa sürede Nisanur’un iyileşerek okul hayatına başlamasını ümit ettiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise kermesin son derece önemli olduğunu ifade ederek, "Bizde böylesine sosyal bir projenin içerisinde olalım katılalım istedik. İnşallah çocuklarımızın hep güldüğü çocuklarımızın iç içe olduğu sağlık ve sıhhate yaşadıkları bir dünya düzenini bende buradan özellikle söylemek istedim. Böylesine bir sosyal duyarlılığa sahip olmaları son derece önemli. Çocuklarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Program kapsamında ayrıca okulun konferans salonunda etkinlik düzenlendi.